Академия бакалавриатига қабул давом этмоқда
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатининг “Тергов фаолияти” йўналишига 2025/2026 ўқув йили учун қабул давом этмоқда.
Бакалавриатга қабулни юқори савияда ташкил этиш ва мамлакатимизнинг барча ҳудудлари, жумладан, чекка ҳудудлар аҳолисининг таълим олиш имкониятларидан кенг фойдаланишини таъминлаш мақсадида Академия ходимлари томонидан жойлардаги прокуратура органлари билан ҳамкорликда бакалавриатнинг “Тергов фаолияти” йўналишига қабул бўйича учрашув ва семинарлар ўтказилмоқда.
Республикамизнинг барча ҳудудларида умумий ўрта ва ўрта махсус таълим муассасаларининг битирув синф ўқувчиларини қамраб олган ҳолда, Академиянинг бакалавриат йўналишига қабул қилиш тартиби, ўқитишнинг ўзига хос хусусиятлари ва афзалликлари, халқаро стандартлар ва давр талаблари асосида ташкил этилган таълим жараёнлари хусусида тушунтириш ишлари олиб борилмоқда.

The admission process for the Academy’s bachelor program is ongoing
Admission to the bachelor’s program in “Investigative Activity” at the Law Enforcement Academy for the 2025/2026 academic year is ongoing.
To ensure a high-quality admission process for the bachelor’s program and to provide access to educational opportunities for residents of all regions of the country, including remote areas, Academy staff, in cooperation with local prosecution authorities, are conducting meetings and seminars on admission to the bachelor's program in “Investigative Activity”.
Information events are being held across all regions of the country, covering high school graduates from general secondary and specialized secondary educational institutions. These events provide details on the admission process to the Academy, the features and benefits of studying at the Academy, and the opportunities created in line with international standards and current requirements.