Академия талабаси дзюдо мусобақаларида юқори ўрин эгаллади
Академияда талабаларни касбий тайёргарлиги бўйича билим, кўникма ва малакаларини шакллантириш ва шу билан бирга спортга бўлган қизиқишини ривожлантириш, уларни келгуси хизмат фаолиятига тайёрлашга алоҳида эътибор берилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 25.10.2018 йилдаги “Ўқувчи ва талаба ёшлар ўртасида ўтказиладиган республика спорт мусобақалари тизимини янада такомиллаштириш тўғрисида”ги 864-сон Қарорига асосан спорт мусобақаларини ўтказиш бўйича Ташкилий қўмитанинг низомига мувофиқ Академия талабалари спорт турлари бўйича туман, шаҳар ва республика босқичларида мунтазам равишда иштирок этиб келмоқдалар.
Академия бакалавриат босқичининг талабалари олий таълим муассасалари ўртасида жорий йилнинг 6 февраль куни ўтказилган "Универсиада-2024" спорт мусобақасининг дзюдо тури бўйича  шаҳар саралаш босқичида “Тергов фаолияти” йўналиши 2-курс рус гуруҳи талабаси Мирсагатов Бобур Акбарович +100 кг вазнда 3-ўрин соҳиби бўлди ва дзюдо федерацияси томонидан диплом билан тақдирланди.

Студент Академии завоевал призовое место на соревнованиях по дзюдо
В процессе профессиональной подготовки кадров в Академии, наряду с образовательным процессом, ведется системная работа по формированию у студентов здорового образа жизни, развитию интереса к спорту, что способствует их к дальнейшей служебной деятельности.
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 864 от 25.10.2018 года «О дальнейшем совершенствовании системы республиканских спортивных соревнований среди учащихся и студенческой молодежи», а также в соответствии с Положением об Организационном комитете по проведению спортивных соревнований, студенты Академии регулярно принимают участие в районном, городском и республиканском этапах соревнований по различным видам спорта.
Студент 2-курса бакалавриата русской группы направления «Следственная деятельность» Академии Мирсагатов Бобур Акбарович, принял участие в городском отборочном этапе спортивного соревнования «Универсиада-2024» по дзюдо, прошедшем 6 февраля среди высших учебных заведений в весовой категории +100 кг, занял почётное 3-е место и был награждён дипломом федерации дзюдо.