“Жадидчилик тафаккурида миллий тараққиёт ва маънавий юксалиш масалалари” тадбири ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида талабаларда ватанпарварлик, масъулият ва дахлдорлик туйғуларини ривожлантириш, уларнинг дунёқараши ҳамда маънавий юксалишида жадидчилик фалсафасининг аҳамияти борасидаги билимларини мустаҳкамлаш мақсадида “Жадидчилик тафаккурида миллий тараққиёт ва маънавий юксалиш масалалари” маънавий-маърифий тадбири ўтказилди.
Тадбирда “Қатағон қурбонлари хотираси” музейи катта илмий ходими, тарих фанлари бўйича фалсафа доктори Бахром Ирзаев, Бош прокуратура бошқарма прокурори Сирожиддин Сапарбаев, Қурбонбоев, Академия ходимлари ва талабалари иштирок этдилар.
Иштирокчиларга жадид маърифатпарварлиги фалсафасининг миллий юксалиш ҳамда инсон маънавий тараққиётида тутган ўрни ҳақида батафсил маълумотлар тақдим этилди.
Тадбир доирасида шунингдек жадидчилик ғоялари ва фалсафасини талаба-ёшлар ўртасида кенг тарғиб қилиш ҳамда ҳар томонлама мукаммал ўрганилишини таъминлаш мақсадида “Жадидлар: миллий ўзлик, истиқлол ва давлатчилик ғоялари” мавзусида талабалар ўртасида ўтказилган иншолар танлови ғолиблари рағбатлантирилди.

Event on "Issues of National Development and Spiritual Growth in Jadid Thought" Held
A spiritual and educational event titled "Issues of National Development and Spiritual Growth in Jadid Thought" was held at the  Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan. The event aimed to foster patriotism, a sense of responsibility, and involvement among students, as well as to strengthen their understanding of the significance of Jadid philosophy in shaping worldviews and spiritual progress.
The event was attended by Bahrom Irzaev, Senior Researcher at the "Memory of Repression Victims" Museum and Doctor of Philosophy in History, Sirojiddin Saparbaev, Prosecutor of the General Prosecutor’s Office, Qurbonboev, as well as faculty members and students of the Academy.
Participants were provided with detailed information on the role of Jadid enlightenment philosophy in national development and human spiritual progress.
As part of the event, to promote and deeply study the ideas and philosophy of Jadidism among students, an essay competition on "Jadids: National Identity, Independence, and Statehood Ideas" was held. The winners of the competition were recognized and rewarded.
Additionally, event participants had the opportunity to ask questions related to the topic and received comprehensive answers.