Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг суриштирув ва тергов тузилмалари ходимлари учун электив малака ошириш курси бошланди.
Ўқув курси Академиянинг ахборот-таълим портали негизида масофавий шаклда ташкил этилган. Мазкур курсда Ички ишлар вазирлиги, Миллий гвардия, Давлат божхона қўмитасининг 110 нафардан ортиқ терговчи ва суриштирувчи ходимлар иштирок этмоқда.
Электив курс мақсади тингловчиларнинг жиноят ва ҳодиса бўйича бирламчи ҳаракатларни амалга ошириш, ҳодиса жойини кўздан кечириш, бедарак йўқолган шахсни қидириш, пора олиш ва қасддан одам ўлдириш жиноятларини тергов қилиш усуллари борасидаги билим ва кўникмаларини ривожлантиришга қаратилган.
Мазкур курсда таҳсил олиш тингловчиларнинг жиноятларни тергов қилиш методикаси ва тактикасини самарали белгилаш асосида жиноят ишлари бўйича мустақил иш юритиш кўникмаларини ривожлантиришга хизмат қилади.

An elective course for investigators has started
An advanced training course for employees of investigative and inquiry units of law enforcement agencies has been launched.
The course is conducted in a distance-learning format on the electronic information and educational portal of the Academy. The participants include more than 110 investigators and inquirers from the Ministry of Internal Affairs, the National Guard, and the State Customs Committee.
This course aims to develop participants’ knowledge and skills in conducting initial investigative actions, crime scene inspections, searching for missing persons, and investigating crimes related to bribery and intentional homicide.
Training in this course will contribute to improving the professional competencies of investigative personnel, enabling them to effectively apply investigation methods and tactics, as well as develop independent case management skills.