Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида шеърхонлик ва китобхонлик мусобақаси ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида миллий қадриятларимиз ва урф-одатларимизни ўзида мужассам этган “Талабалик баҳори” анъанавий фестивали доирасида шеърхонлик ва китобхонлик мусобақаси бўлиб ўтди.
Танловда талабалар ўз билим ва истеъдодларини намоён этишди. Мусобақани “Оқила аёллар” ҳаракати аъзоси, “Sayyod best” МЧЖ раҳбари Маҳлиё Хусанова ҳамда “Yosh kitobxon - 2018” танлови ғолиби, "Mutolaa" иловаси мутахассиси Шоҳсанам Холбоева олиб боришди.
Тадбир доирасида фаол қатнашган талабалар эсдалик совғалари билан тақдирланди. Мазкур мусобақа ёшларнинг китобга бўлган қизиқишини ошириш, бадиий сўз санъатига бўлган эътиборини кучайтириш ва маънавий етук авлодни тарбиялашга қаратилгани билан аҳамиятли бўлди.

A poetry recitation and book lovers’ competition was held at the Law Enforcement Academy
As part of the traditional “Student Spring” festival, which reflects national values and traditions, a poetry recitation and book lovers’ competition was held at the Law Enforcement Academy.
During the competition, students showcased their knowledge and talents. The event was hosted by a member of the “Oqila Ayollar” movement and head of “Sayyod Best” LLC, Makhlio Khusanova, along with the winner of the “Young Book Lover - 2018” contest and specialist of the “Mutolaa” application, Shokhsanam Kholboeva.
At the end of the event, the most active participants were awarded commemorative prizes and gifts. The competition contributed to increasing young people's interest in books, developing artistic expression, and fostering morality and spirituality in the younger generation.