Академияда “Яшил макон” умуммиллий лойиҳаси доирасида тизимли ишлар
Академия томонидан экологик маданиятни юксалтириш, ҳудудларни кўкаламзорлаштириш бўйича ишлар тизимли амалга ошириб келинмоқда.
Лойиҳа доирасида ташкил этилган навбатдаги тадбирда Академия раҳбарияти ва ходимлари фаол иштирок этдилар. Тадбирда 100 туп манзарали ва 320 туп бутали дарахт кўчатлари экилди.
Кўчатлар ҳудуднинг иқлим шароитидан келиб чиқиб, боғлар ҳосил қилиш ва кўкаламзорлаштиришни назарда тутган ҳолда танлаб олинди. Экилган кўчатлар мунтазам равишда агротехник талаблар асосида парвариш қилиниб, минерал ва органик ўғитлар билан озиқлантирилади ва зараркунандалардан ҳимоя қилиб борилади.

Systematic efforts within the framework of the “Green Space” nationwide project at the Academy
At the Academy, systematic efforts are being made to enhance environmental awareness and green the premises as part of the “Green Space” nationwide project.
During the latest event organized within the project, the Academy's leadership and staff actively participated. As part of the event, 100 ornamental trees and 320 shrubs were planted.
The seedlings were selected considering the region's climatic conditions to create gardens and improve greenery. The planted saplings will be maintained according to agrotechnical requirements, fertilized with mineral and organic nutrients, and protected from pests.