ИИВ академияси магистрантлари учун ўқув машғулотлари ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Ички ишлар вазирлиги академияси магистратураси тингловчилари учун ўқув машғулотлари ташкил этилди.
Машғулотларда Ички ишлар вазирлиги академияси магистратураси “Ташкилий-тактик бошқарув” мутахассислигининг 43 нафар тингловчиси ўз билим ва малакаларини оширди.
Тингловчиларга ички ишлар органларида қонунчилик ижроси устидан прокурор назоратининг ўзига хос хусусиятлари, рақамли криминалистика, рақамли далилларни қайд этиш, мобил қурилмалар криминалистикасига оид батафсил маълумотлар берилди.
Шунингдек, тингловчилар ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари учун кадрлар тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш юзасидан Академияда жорий этилган таълим дастурлари, шунингдек, киберлаборатория, криминалистик полигон, криминалистик лаборатория, суд имитацияси зали ҳамда бошқа амалий ва симуляцион ўқув машғулотларини ўтказиш имконини берадиган замонавий таълим инфратузилмаси билан таништирилди.
Машғулотлар якунида иштирокчилар Академияда ташкил этилган Рақамли криминалистика илмий-тадқиқот институти фаолиятига оид тақдимот билан танишдилар.

Организованы занятия для магистрантов Академии МВД
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан организованы учебные занятия с участием слушателей магистратуры Академии Министерства внутренних дел.
В рамках занятий 43 слушателя магистратуры Академии МВД по специальности «Организационно-тактическое управление» повысили свои знания и профессиональные навыки.
Слушателям представлена всесторонняя информация об особенностях прокурорского надзора за исполнением законодательства в органах внутренних дел, цифровой криминалистике, порядке фиксации цифровых доказательств, а также криминалистике мобильных устройств.
Участники также ознакомились с образовательными программами Академии по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров правоохранительных органов, современной образовательной инфраструктурой: киберлабораторией, криминалистическими полигонами, залом имитации судебных процессов, криминалистической лабораторией, и другими специальными учебными помещениями, позволяющими проведение практических и симуляционных занятий.
Также участники имели возможность ознакомиться с деятельностью Научно-исследовательского института цифровой криминалистики Академии.