Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси ташкил топганлигининг 2 йиллиги муносабати билан халқаро конференция ўтказилиши ҳақида
Бош прокуратура Академиясида 2020 йил 27 май куни Академия ташкил топганлигининг 2 йиллигига бағишланган “Ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасидаги таълим салоҳиятини ошириш: муаммо ва ечимлар” мавзусидаги халқаро илмий-амалий онлайн-конференция бўлиб ўтади.
Конференциянинг мақсади – илм-фан ва таълимга инновацион ёндашувларни жорий этишнинг ютуқлари ва натижаларини муҳокама қилиш учун платформа яратиш, тажриба алмашиш ҳамда соҳада мавжуд муаммоларни ҳисобга олган ҳолда ҳуқуқни муҳофаза қилиш мутахассислари учун ўқув жараёнини янада такомиллаштириш бўйича таклифлар ишлаб чиқиш.
Тадбирда 50 дан ортиқ хорижий ва миллий экспертлар, шунингдек, 20 та давлат ва 10 та халқаро ташкилотларнинг амалиётчилари иштирок этади.

Проведение международной конференции по случаю 2-ой годовщины основания Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан
27 мая 2020 года Академией Генеральной прокуратуры запланировано проведение международной научно-практической онлайн конференции на тему: «Повышение образовательного потенциала в сфере правоохранительной деятельности: современные вызовы и решения», приуроченной ко 2-ой годовщине основания Академии.
Цель конференции – создание платформы для обсуждения достижений и результатов внедрения инновационных подходов в науке и образовании, обмен опытом и разработка предложений по дальнейшему совершенствованию процесса обучения специалистов правоохранительной сферы с учетом современных вызовов.
В мероприятии примут участие более 50 зарубежных и национальных экспертов в области науки и образования, а также практиков из 20 стран и 10 международных организаций.