Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли фармойиши билан Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бошлиғининг ўринбосари Музаффаржон Мамасиддиқов Ўзбекистон Республикаси Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Академияси бошлиғи лавозимига тайинланди.
Ушбу юксак ва масъулиятли лавозимга Музаффаржон Мусажоновичнинг тайинланиши – унинг кўп йиллик самарали меҳнати, юқори касбий маҳорати, ташкилотчилик салоҳиятининг юксак эътирофидир. Ишонамизки, М.Мамасиддиқов раҳбарлиги остида Фавқулодда вазиятлар вазирлиги Академияси янада ривожланиб, соҳага замонавий ёндашувлар, илғор тажрибалар ва инновацион ғоялар татбиқ этилади.
Бугунги таҳликали ва ўзгарувчан замонда фавқулодда вазиятларга тайёргарлик ва уларни бартараф этиш бўйича малакали кадрларни тайёрлаш – юртимиз хавфсизлиги ва барқарор тараққиёти йўлида муҳим аҳамият касб этади. Музаффаржон Мусажоновичга юклатилган ушбу шарафли масъулиятни юксак профессионаллик билан адо этишига тўла ишонч билдирамиз.
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси жамоаси Музаффаржон Мусажоновичга мустаҳкам соғлик, куч-ғайрат, улкан муваффақиятлар, бардавом зафарлар ва самарали фаолият тилайди!

В соответствии с распоряжением Президента Республики Узбекистан заместитель начальника Правоохранительной академии Республики Узбекистан Музаффаржон Мамасиддиков назначен на должность начальника Академии Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Узбекистан.
Назначение Музаффаржона Мусажоновича на эту ответственную должность является признанием его многолетнего эффективного труда, высокого профессионализма, организаторских способностей. Мы уверены, что под руководством М.Мамасиддикова Академия Министерства по чрезвычайным ситуациям будет продолжать развиваться, внедряя современные подходы, передовой опыт и инновационные идеи в эту сферу.
Подготовка квалифицированных кадров по предупреждению и устранению чрезвычайных ситуаций в современных условиях имеет важное значение для безопасности и устойчивого развития нашей страны. Мы полностью уверены, что Музаффаржон Мусажонович выполнит эту ответственную миссию с высоким профессионализмом.
Коллектив Правоохранительной академии Республики Узбекистан желает Музаффаржону Мусажоновичу крепкого здоровья, сил, огромных успехов, постоянных побед и плодотворной деятельности!