Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида бакалавриат талабаларининг Марказий Осиё Сунъий интеллект ассоциацияси раиси, собиқ дипломат ва ҳуқуқшунос Владимир Имомович Норов билан учрашуви бўлиб ўтди.
Ушбу учрашув давомида Марказий Осиёда сунъий интеллектнинг ривожланиш истиқболлари, унинг ҳуқуқий соҳага таъсири ва ёш мутахассисларнинг инновацион технологияларни амалга оширишдаги ўрни муҳокама қилинди.
Владимир Имомович Норов сунъий интеллектни самарали жорий этиш учун ҳуқуқ, иқтисодиёт ва технологиялар каби кўп соҳаларда билимга эга бўлиш зарурлигини таъкидлади.
Талабалар фаол равишда мулоқотда иштирок этиб, ўзларининг сунъий интеллектнинг келажаги ҳақидаги фикрларини билдирдилар. Учрашув академик муҳит ва технология соҳаcининг ўртасида алоқа ўрнатиш ва талабалар учун янги технологиялар ва уларнинг профессионал соҳадаги имкониятлари ҳақида билимларни кенгайтиришда муҳим қадам бўлди.

Встреча студентов с Владимиром Имамовичем Норовым
В Правоохранительной академии состоялась встреча студентов бакалавриата с Владимиром Имамовичем Норовым, председателем Центральноазиатской Ассоциации искусственного интеллекта, в прошлом дипломатом и юристом.
В ходе встречи обсуждались перспективы развития искусственного интеллекта в Центральной Азии, его влияние на правовую сферу, а также роль молодых специалистов в реализации инновационных технологий.
Владимир Имамович Норов подчеркнул важность междисциплинарных знаний, особенно в области права, экономики и технологий, для эффективного применения искусственного интеллекта.
Студенты активно участвовали в диалоге, задавая вопросы и делясь своими мыслями о будущем искусственного интеллекта в их странах.
Встреча стала важным шагом в установлении связей между академической средой и технологической отраслью, а также в расширении знаний студентов о новых технологиях и их возможностях в профессиональной сфере.