Профессионал овоз ёзиш мутахассисига танлов эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси видеоролик учун профессионал овоз ёзиш мутахассисига танлов эълон қилади (фуқаролик-ҳуқуқий шартнома асосида муайян муддатга).
Академия ҳақида: Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 28 ноябрдаги “Жиноятларни тергов қилиш соҳасида малакали кадрларни тайёрлашнинг сифат жиҳатидан янги тизимини жорий этиш тўғрисида”ги ПФ–257-сон Фармонига асосан Бош прокуратура Академияси негизида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ташкил этилган.
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ўз фаолиятини очиқ ва шаффоф тарзда амалга оширади. Мазкур жараёнда видеоролик ва бошқа медиа материаллар воситасида кенг жамоатчилик, шу жумладан ёшлар ва уларнинг ота-оналарини Академиядаги таълим ва илмий-тадқиқот жараёнлари билан яқиндан таништириб боради.
Шу муносабат билан, таълим даргоҳи ва ундаги имкониятлар акс эттирилган видеоролик учун профессионал овоз ёзиш учун Академия фаолиятига вақтинчалик асосда сухандон мутахассисни вақтинчалик асосда жалб қилиш эҳтиёжи мавжуд. Мутахассис томонидан тақдим этилган ҳужжатлар маъқулланган тақдирда, у билан Академия ўртасида икки томонлама фуқаролик ҳуқуқий шартнома имзоланади.
Сухандон қуйидаги вазифаларни бажаради:
Академия видеоматериаллари учун профессионал студияда овоз ёзишни таъминлайди;
тайёрланган овозли материалларни Академия раҳбарияти талабига кўра қайта ишлайди;
овозли хизматларни белгиланган муддатда ва сифатли бажаришни таъминлайди.
Телевидение ёки радио соҳасида камида 5 йиллик иш тажрибаси;
Видео ва аудио роликларни ишлаб чиқиш бўйича техник жиҳатдан таъминланганлик;
мос овоз тембрига ва юқори профессионал даражага эга бўлиш.
Бажариладиган иш муддати: 5 иш куни ичида.
Талаблар: масъулият ва профессионализм, жамоа билан ҳамнафас ишлаш, берилган топшириқларни ўз вақтида ва сифатли бажариш.
Талабгор Академия Кадрлар бўлимига фуқаролик паспорти ёки ID картаси билан шахсан мурожаат қилиб, тегишли ҳужжатлар (шахсини тасдиқловчи ҳужжат, объективка, олий таълим олганлик ҳақида диплом, меҳнат дафтарчаси нусхаси, СТИР, ПИНФЛ маълумотномасини тақдим этиши лозим. Тақдим этилган ҳужжатлар ўрганиб чиқилганидан сўнг, заруратга кўра талабгор билан комиссия таркибида суҳбат ўтказилади.

Объявление о наборе профессионального диктора для видеоматериалов Академии
Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет конкурс на профессионального диктора для записи голосов в видеоролик (на основе гражданско-правового контракта на определенный срок).
Академия осуществляет свою деятельность основываясь на принципах открытости и прозрачности. Так, посредством видеороликов и других медиа материалов, Академия знакомит широкую общественность, включая молодежь и их родителей, с образовательными и научно-исследовательскими процессами в Академии.
В связи с этим, требуется привлечение на временной основе профессионального диктора для озвучки видеоролика, отражающего деятельность образовательного учреждения и его возможности, В случае одобрения представленных кандидатом документов между ним и Академией будет заключен двусторонний гражданско-правовой договор.
Задачи, которые будут выполняться диктором:
Обеспечение озвучки видеоматериалов в профессиональной студии;
Переработка готовых аудио материалов по требованию руководства Академии;
Обеспечение своевременного и качественного выполнения голосовых услуг.
Опыт работы в телевидении или радио не менее 5 лет;
Техническое обеспечение для разработки видео и аудиороликов;
Подходящий тембр голоса и высокий профессионализм.
Срок выполнения работы: 5 рабочих дней.
Оплата работы будет определена по соглашению сторон и выплачена в зависимости от результатов выполненной работы.
Требования: Ответственность и профессионализм, умение работать в команде, выполнение поручений в срок и с высоким качеством.
Как подать заявку: Кандидат должен лично обратиться в кадровый отдел Академии с гражданским паспортом или ID картой и предоставить соответствующие документы (удостоверение личности, фото, диплом о высшем образовании, копию трудовой книжки, СТИР, справку о ПИНФЛ).
После рассмотрения предоставленных документов, по необходимости, с кандидатом будет проведено собеседование с комиссией.