Профессор-ўқитувчилар салоҳиятини янада юксалтириш бўйича семинар-тренинг ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси профессор-ўқитувчиларнинг салоҳиятини оширишга қаратилган изчил ишларни амалга ошириб келмоқда.
Мазкур йўналишда навбатдаги тадбир Жаҳон иқтисодиёти ва дипломатия университети талабаларни қабул қилиш ва расмийлаштириш офиси бошлиғи И.А.Мўминов иштирокидаги семинар-тренинг бўлди.
Тадбирда Академия профессор-ўқитувчилари ва ходимлари олий таълим муассасаларида кредит-модуль тизимини жорий этиш ва ўқув жараёнларини ташкиллаштириш, бунда тингловчи ва талабаларни баҳолаш масалалари атрофлича муҳокама қилиб, муваффақиятли тажрибалар билан яқиндан танишдилар.
Семинар-тренинг давомида Академия профессор-ўқитувчилари ва ходимларининг барча саволларига жавоблар берилди.

A seminar-training was organized to further enhance the capacity of the teaching staff
The Law enforcement academy is carrying out consistent efforts to enhance the capacity of its teaching staff.
As part of these efforts, a seminar-training session was held with the participation of I.A. Muminov, head of the student admission and registration office at the University of world economy and diplomacy.
During the event, the Academy’s teaching staff and employees discussed in detail the implementation of the credit-modular system in higher education institutions and the organization of the educational process, as well as systems for assessing the knowledge of students and cadets. They also became familiar with successful practices in this area.