Фаолиятни психологик таъминлаш соҳасида семинар-тренинг ташкил этилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси профессор-ўқитувчилари ва ходимлари учун Касбий психология ва  бошқарув фаолияти кафедраси мутахассислари томонидан инсон ҳаётидаги психологик муаммолар ва уларни ҳал этиш усулларига бағишланган семинар-тренинг ўтказилди.
Тадбир иштирокчилари шахс психологик тузилмасида юзага келадиган зиддиятлар, инсонда турли негатив ҳиссиётлар уйғотувчи деструктив хулқ шакллари ва уларни тузатиш имкониятлари ҳақида гаплашиб ўтилди.
Семинарда инсонда психологик муаммоларни огоҳлантирувчи муҳим психологик ҳолат – ҳаракатларнинг англанганлигини таъминлаш тамойилини ҳаётга жорий этиб бориш ва бу борада бажарилиши лозим бўлган психологик машқлар ҳақида ҳам сўз борди.
Семинар-тренинг давомида Академия профессор-ўқитувчилари ва ходимларининг барча саволларига жавоблар берилди.

A seminar-training session on psychological support in professional activities was organized
At the Law enforcement academy of the Republic of Uzbekistan, the Department of professional psychology and management activities organized a seminar-training session for the teaching staff and employees.
Participants of the event were introduced to modern trends in applied psychology and psychotherapy and had the opportunity to gain a deeper understanding of techniques for psychological self-regulation.
During the seminar, methods for mastering psychological self-regulation, developing a conscious attitude towards one’s own behavior, and thereby blocking undesirable negative automatic thoughts were presented. Participants were also shown relaxation techniques and ways to draw on psychological resources as effective methods of self-management in difficult situations.