Профессор-ўқитувчилар ва ходимлар учун навбатдаги тренинг ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Давлат-ҳуқуқий фанлар кафедраси томонидан “Орзудаги профессор-ўқитувчи ёки бир варақли режа"  мавзусида профессор-ўқитувчилар ва ходимлар учун тренинг ўтказилди.
Тренингда иштирокчилари замонавий профессор-ўқитувчи қиёфаси, унинг фазилатлари ва ўқув жараёнига инновацион методларни қўллаш масалаларини муҳокама қилишди.
Шунингдек тадбирда талабалар билимини баҳолаш, интерактив дарс ўтиш, кредит-модуль тизими шароитида ўқув жараёнларини ташки этиш ва талабаларни лойиҳа бошқарувига асосланган ҳолда ўқитиш масалалари кенг ёритилди.
Семинар-тренинг давомида Академия профессор-ўқитувчилари ва ходимларининг саволларига жавоб берилди.

Организован очередной тренинг для профессорско-преподавательского состава и сотрудников
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан Кафедрой государственно-правовых наук организован тренинг для профессорско-преподавательского состава и сотрудников на тему: «Преподаватель мечты или план на одной странице».
В ходе тренинга всесторонне обсужден образ современного преподавателя, его профессиональные качества, а также вопросы применения инновационных методов в образовательном процессе.
Кроме того, подробно рассмотрены вопросы оценки знаний студентов, проведения интерактивных занятий, организации учебного процесса в условиях кредитно-модульной системы, а также обучения студентов на основе проектного управления.