Профессор-ўқитувчилар ва ходимлар учун навбатдаги тренинг ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Давлат-ҳуқуқий фанлар кафедраси томонидан “Орзудаги профессор-ўқитувчи ёки бир варақли режа"  мавзусида профессор-ўқитувчилар ва ходимлар учун тренинг ўтказилди.
Тренингда иштирокчилари замонавий профессор-ўқитувчи қиёфаси, унинг фазилатлари ва ўқув жараёнига инновацион методларни қўллаш масалаларини муҳокама қилишди.
Шунингдек тадбирда талабалар билимини баҳолаш, интерактив дарс ўтиш, кредит-модуль тизими шароитида ўқув жараёнларини ташки этиш ва талабаларни лойиҳа бошқарувига асосланган ҳолда ўқитиш масалалари кенг ёритилди.
Семинар-тренинг давомида Академия профессор-ўқитувчилари ва ходимларининг саволларига жавоб берилди.

Another training session has been organized for the faculty and staff
At the Law enforcement academy of the Republic of Uzbekistan, the Department of state and legal sciences organized a training session for the faculty and staff on the topic: “The dream teacher or a one-page plan”.
During the training, the image of a modern educator, their professional qualities, and the use of innovative methods in the educational process were thoroughly discussed.
In addition, detailed attention was given to the assessment of students’ knowledge, the conduct of interactive classes, the organization of the educational process within the credit-modular system, as well as project-based learning approaches.