Қуролли кучлар академияси тингловчилари учун навбатдаги ўқув курси ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари академияси магистратура мутахассислиги тингловчилари иштирокида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида қисқа муддатли малака ошириш курси ташкил этилди.
Мудофаа вазирлиги тизимининг турли бўғинларида фаолият олиб бораётган офицерлар “Оператив стратегик бўғим” ҳамда “Давлат ва ҳарбий бошқарув” йўналишлари бўйича ўз билим ва малакаларини оширдилар.
Унда тингловчиларга Ўзбекистон Республикасида мудофаа соҳасида олиб борилаётган сиёсатнинг асосий йўналишлари, қуролли кучларда қонунбузилиши ҳолатлари ва қонунлар ижроси устидан прокурор назорати, ҳарбийлар ўртасида ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, раҳбар фаолиятида коммуникатив компетентлилик, лидерлик психологияси, конфликтли вазиятлар ва уларни бошқариш имкониятлари бўйича асосий билимлар берилиб, қонунчилик асослари тушунтирилди.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси қуролли кучларида жиноятга оид ариза, хабар ва бошқа маълумотлар юзасидан ўтказилаётган терговга қадар текширувларда аниқланаётган қонунбузилиш ҳолатлари ва уларни бартараф этиш чоралари ўргатилди.

Another training course has been organized for the cadets of the Armed forces academy
A short-term advanced training course has been organized at the Law enforcement academy for graduate students of the Academy of the Armed forces of the Republic of Uzbekistan.
Officers serving in various units of the Ministry of defense enhanced their knowledge and qualifications in the fields of “Operational and strategic block” and “State and military administration”.
During the course, participants were introduced to the main directions of defense policy in the Republic of Uzbekistan. They examined cases of offenses in the Armed forces, issues related to prosecutorial supervision over the enforcement of laws, prevention of offenses among military personnel, the communicative competence of leaders, the psychology of leadership, as well as the management and resolution of conflict situations. The fundamentals of legislation were also clarified.
In addition, the course covered cases of legal violations identified during preliminary investigations based on reports, statements, and other information about crimes in the Armed forces of the Republic of Uzbekistan, as well as measures taken to address them.
At the conclusion of the course, participants were awarded official certificates in accordance with the established procedure.