БМТнинг Гиёҳвандлик ва жиноятчилик бўйича бошқармаси минтақавий ваколатхонаси вакиллари билан учрашув
Академияда БМТнинг Гиёҳвандлик ва жиноятчиликка қарши курашиш бошқармаси (UNODC) минтақавий ваколатхонаси раҳбари ўринбосари А.Федулов ҳамда ташкилот вакиллари билан учрашув ўтказилди.
Учрашувда Академия, унинг асосий фаолият йўналишлари ҳақида қисқача маълумот берилиб, ҳамкорлик истиқболлари, шу жумладан рақамли далиллар, суд экспертиза масаласида салоҳиятни ошириш, қўшма лойиҳаларни амалга ошириш масалалари юзасидан ўзаро фикр алмашинди.

Встреча с представителями регионального представительства Управления ООН по наркотикам и преступности
В Академии состоялась встреча с заместителем руководителя регионального представительства Управления ООН по наркотикам и преступности (УНПООН) А.Федуловым и другими представителями организации.
Во время встречи была предоставлена краткая информация об Академии и основных направлениях ее деятельности, а также обсуждены перспективы сотрудничества, включая повышение потенциала в области цифровых доказательств, судебной экспертизы, а также вопросы реализации совместных проектов.
В рамках визита гости ознакомлены с инфраструктурой Академии и специализированными учебными аудиториями.