Академия бакалавриатининг “Тергов фаолияти” йўналиши бўйича танловда иштирок этувчи номзодлар диққатига
Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 6 апрелдаги 143-сон қарори билан тасдиқланган Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига ўқишга қабул қилиш ва ўқитишни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низомнинг 48-бандига асосан, Академия бакалавриатининг «Тергов фаолияти» йўналишига қабул доирасида махсус психологик танлов ва ёзма имтиҳонда иштирок этиш учун барча талабгорлардан базавий ҳисоблаш миқдорининг ярим баравари миқдорида тўлов ундирилади.
Номзодларга билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг махсус электрон платформаси орқали рўйхатдан ўтган телефон рақамига тўловни амалга ошириш лозимлиги ҳақида СМС хабар юборилган.
Шу муносабат билан, номзодларга тўловларни тезкорлик билан амалга ошириш зарурати эслатилади (инвойс шахсий кабинетда кўринади).

Attention to candidates participating in the selection process for the bachelor’s program in “Investigative cctivity” at the Academy
In accordance with paragraph 48 of the Regulations on admission and organization of the educational process in the bachelor’s program at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, approved by Resolution № 143 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated April 6, 2023, each candidate wishing to participate in the special psychological assessment and written examination for the “Investigative Activity” program is required to pay a fee equal to half of the base calculation value.
An SMS notification has been sent to the phone number registered on the special electronic platform of the Agency for knowledge and qualifications assessment, informing candidates of the need to make the payment.
In this regard, candidates are required to make the payment urgently (the invoice is displayed in their personal account).