Академия бакалавриатининг “Тергов фаолияти” йўналиши бўйича танловда иштирок этувчи номзодлар диққатига
Вазирлар Маҳкамасининг 2023 йил 6 апрелдаги 143-сон қарори билан тасдиқланган Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига ўқишга қабул қилиш ва ўқитишни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низомнинг 48-бандига асосан, Академия бакалавриатининг «Тергов фаолияти» йўналишига қабул доирасида махсус психологик танлов ва ёзма имтиҳонда иштирок этиш учун барча талабгорлардан базавий ҳисоблаш миқдорининг ярим баравари миқдорида тўлов ундирилади.
Номзодларга билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг махсус электрон платформаси орқали рўйхатдан ўтган телефон рақамига тўловни амалга ошириш лозимлиги ҳақида СМС хабар юборилган.
Шу муносабат билан, номзодларга тўловларни тезкорлик билан амалга ошириш зарурати эслатилади (инвойс шахсий кабинетда кўринади).

Вниманию кандидатов, участвующих в отборе по направлению «Следственная деятельность» бакалавриата Академии
В соответствии с пунктом 48 Положения о порядке приема на обучение и организации учебного процесса в бакалавриате Правоохранительной академии Республики Узбекистан, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №143 от 6 апреля 2023 года, с каждого кандидата, желающего принять участие в специальном психологическом отборе и письменном экзамене по направлению «Следственная деятельность», взимается плата в размере половины базовой расчетной величины.
Кандидатам на номер телефона, зарегистрированный в специальной электронной платформе Агентства по оценке знаний и квалификаций, направлено SMS-сообщение с информацией о необходимости осуществить оплату.
В связи с этим, напоминаем кандидатам о необходимости срочно произвести оплату (инвойс отображается в личном кабинете).