Талабалар малакавий амалиёти давом этмоқда
Бакалавриатнинг “Тергов фаолияти” ҳарбийлаштирилган йўналиши талабалари ҳудудий ички ишлар органларининг тергов бўлинмаларига, ҳарбийлаштирилмаган йўналиши талабалари прокуратура органларининг тергов тармоқларига, “Прокурорлик фаолияти” йўналиши талабалари туман (шаҳар) прокуратураларига малакавий амалиётни ўтамоқда.
Малакавий амалиётни ташкил этишда талабаларнинг назарий билимларини чуқурлаштириш ва мустаҳкамлаш, махсус касбий кўникмаларни шакллантириш ва ривожлантириш, жиноят ишлари бўйича мустақил иш юритиш кўникмаларини ривожлантиришга асосий эътибор қаратилди.
Академия профессор-ўқитувчилари томонидан ҳудудларда талабаларнинг малакавий амалиёт ўташ жараёни мониторинги юритилиб, малакавий амалиёт дастурида белгиланган вазифаларни бажариш, суриштирув ва дастлабки тергов ҳаракатларини ўрганиш, жумладан процессуал ҳужжатлар намуналарини тайёрлашда иш берувчи ташкилот вакиллари билан биргаликда услубий ёрдам кўрсатилмоқда.

Студенты продолжают проходить квалификационную практику
Студенты бакалавриата военизированного направления «Следственная деятельность» проходят практику в следственных подразделениях территориальных органов внутренних дел, студенты невоенизированного направления – в следственных отделах органов прокуратуры. Студенты направления «Прокурорская деятельность» проходят практику в районных (городских) прокуратурах.
При организации квалификационной практики основное внимание уделяется углублению и закреплению теоретических знаний студентов, формированию и развитию специальных профессиональных навыков, а также умению самостоятельного ведения уголовных дел.
Профессорско-преподавательский состав Академии осуществляет мониторинг процесса прохождения практики студентами на местах, а также оказывает методическую помощь совместно с представителями работодателей при выполнении задач, предусмотренных программой практики, изучении деятельности по доследственной проверке и предварительному расследованию, в том числе при подготовке образцов процессуальных документов.