Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси масалалари муҳокама қилинди
Бош прокуратура Академиясида мамлакатимизда Иқтисодий ҳамкорлик ва тараққиёт ташкилотининг «Ўзбекистонда коррупцияга қарши курашишда кўмаклашув» янги лойиҳаси доирасида ташриф буюрган ИҲТТ эксперти Екатерина Згуладзе билан ишчи учрашуви бўлиб ўтди.
Тарафлар Ўзбекистонда жиноятчиликка қарши курашиш ва ҳуқуқбузарликлар профилактикаси, жиноятлар содир этилишининг сабаб ва шароитларини ўрганиш ҳамда диагностика қилиш тизими самарадорлигини ошириш, аҳоли билан мулоқот ва  ҳуқуқбузарликлар профилактикасининг бошқа масалаларини муҳокама қилишди.
Муқаддам кўп йиллар мобайнида Грузия ва Украинанинг ички ишлар вазири ўринбосари, биринчи ўринбосари лавозимларида хизмат қилиб келган Е.Згуладзе, бу давлатларда жиноятчиликка қарши курашиш ва олдини олиш борасида амалга оширилган ислоҳотларнинг институционал механизмлари ҳамда профилактик ишларни ташкиллаштиришдаги тажрибаси билан алмашди.

Обсуждены вопросы профилактики правонарушений
В Академии Генеральной прокуратуры состоялась рабочая встреча с экспертом Организации экономического сотрудничества и развития Екатериной Згуладзе, пребывающей в стране в рамках запуска нового проекта ОЭСР «Содействие в борьбе с коррупцией в Узбекистане».
Стороны обсудили вопросы борьбы с преступностью и профилактики правонарушений, повышения эффективности системы диагностики причин и условий совершения преступлений, обратной связи с населением, а также другие аспекты предупреждения правонарушений в Республике Узбекистан.
Г-жа Згуладзе, ранее в течение многих лет занимавшая должности заместителя и первого заместителя министра внутренних дел Грузии и Украины, поделилась своим опытом реформирования институциональных механизмов борьбы с преступностью и её предупреждения в этих странах, а также организации профилактической работы.