Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси жамоаси оммавий ахборот воситаларининг ижодкор ва фидойи ходимларини 27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан самимий муборакбод этади.
Оммавий ахборот воситалари сўнгги йилларда юртимиз равнақи ва халқимиз фаровонлигини таъминлаш йўлидаги ислоҳотлар самарасини белгилаб берувчи муҳим омил бўлиб хизмат қилаётгани шубҳасиз.
Жамиятимизда қонун устуворлиги ва адолат тантанасини таъминлаш, ҳуқуқий маданият ва ҳуқуқий билимларни мустаҳкамлаш йўлида сиз, азизлар билан ҳамкорлигимиз биз учун муҳим ва қадрлидир.
Академия жамоаси юртимиздаги барча фидойи, холис, юрагида эл-юрт тақдирига дахлдорлик ҳисси кучли бўлган ижодкорлар учун доимо очиқ.
Барчангизни касб байрамингиз билан яна бир бора қутлаб, сизларга сиҳат-саломатлик, ижодий фаолиятингизда янги ютуқлар, оилавий  бахт-саодат ва хонадонларингизга файзу барака тилаймиз.

С Днем работников печати и средств массовой информации!
Коллектив Правоохранительной академии Республики Узбекистан искренне поздравляет творческих и самоотверженных работников средств массовой информации с 27 июня – Днем работников печати и средств массовой информации.
Несомненно, в последние годы средства массовой информации стали важным фактором, определяющим эффективность реформ, направленных на обеспечение развития нашей страны и благосостояния нашего народа.
Наше сотрудничество с вами на пути обеспечения верховенства закона и торжества справедливости в нашем обществе, укрепления правовой культуры и правовых знаний очень важно и ценно для нас.
Коллектив Академии всегда открыт для всех творческих, объективных, сопричастных к судьбе нашей страны профессионалов.
Еще раз поздравляем вас с профессиональным праздником и желаем вам крепкого здоровья, новых свершений в творческой деятельности, счастья, мира и благополучия в ваших домах.