Академияда ҳамкорлар билан учрашув
Академияда гиёҳванд моддаларнинг онлайн савдосига қарши курашишга бағишланган тренинг доирасида ташриф буюрган АҚШнинг Ўзбекистондаги элчиси ўринбосари Х.Бернс хоним ва Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Наркотикларни назорат қилиш миллий маркази директори ўринбосари Ш.Қаюмов билан учрашув ташкил этилди.
Меҳмонлар Академия ва унинг асосий фаолият йўналишлари, прокуратура ва тергов органлари ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини оширишни ташкил этиш тизими билан танишиб чиқдилар.
Шунингдек, меҳмонлар Академиянинг амалий кўникмаларни ўзлаштиришга қаратилган замонавий таълим инфратузилмаси, таълим жараёнида қўлланилаётган замонавий технологиялар ва ёндашувлари билан танишдилар. Меҳмонлар Академия юридик клиникаси, криминалистик полигонлар, рақамли криминалистика лабораторияси, суд имитацияси хонаси ва бошқа амалий ва симуляцион машғулотлар ўтказишга мўлжалланган махсус хоналар, шунингдек, ахборот-ресурс марказини кўздан кечирдилар. Академиянинг таълим ва амалиётнинг ўзаро уйғунлигига асосланган ўқув фаолияти меҳмонларда катта қизиқиш уйғотди.

Встреча в Академии с партнерами
В рамках тренинга, посвященного борьбе с онлайн-торговлей наркотическими средствами, состоялась встреча с заместителем посла США в Узбекистане госпожой Х.Бернс и заместителем директора Национального центра по контролю наркотиков при Администрации Президента Республики Узбекистан господином Ш.Каюмовым.
Гости подробно ознакомились с основными направлениями деятельности Академии, системой подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников органов прокуратуры и следствия.
Кроме того, гости познакомились с современной образовательной инфраструктурой, ориентированной на развитие практических навыков, а также с технологиями и методами, применяемыми в учебном процессе. Делегация посетила юридическую клинику, криминалистические полигоны, лабораторию цифровой криминалистики, зал судебной имитации и другие специализированные учебные помещения, предназначенные для проведения практических и симуляционных занятий.
Учебная деятельность Академии, основанная на взаимосвязи теории и практики, вызвала большой интерес у гостей.