Академияда ҳамкорлар билан учрашув
Академияда гиёҳванд моддаларнинг онлайн савдосига қарши курашишга бағишланган тренинг доирасида ташриф буюрган АҚШнинг Ўзбекистондаги элчиси ўринбосари Х.Бернс хоним ва Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Наркотикларни назорат қилиш миллий маркази директори ўринбосари Ш.Қаюмов билан учрашув ташкил этилди.
Меҳмонлар Академия ва унинг асосий фаолият йўналишлари, прокуратура ва тергов органлари ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини оширишни ташкил этиш тизими билан танишиб чиқдилар.
Шунингдек, меҳмонлар Академиянинг амалий кўникмаларни ўзлаштиришга қаратилган замонавий таълим инфратузилмаси, таълим жараёнида қўлланилаётган замонавий технологиялар ва ёндашувлари билан танишдилар. Меҳмонлар Академия юридик клиникаси, криминалистик полигонлар, рақамли криминалистика лабораторияси, суд имитацияси хонаси ва бошқа амалий ва симуляцион машғулотлар ўтказишга мўлжалланган махсус хоналар, шунингдек, ахборот-ресурс марказини кўздан кечирдилар. Академиянинг таълим ва амалиётнинг ўзаро уйғунлигига асосланган ўқув фаолияти меҳмонларда катта қизиқиш уйғотди.

Meeting with Partners at the Academy
As part of the training dedicated to combating the online sale of narcotic drugs, a meeting was held at the Academy with Ms. H. Burns, Deputy Ambassador of the United States to Uzbekistan, and Mr. Sh. Qayumov, Deputy Director of the National Center for Drug Control under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan.
The guests were introduced to the Academy and its main areas of activity, including the system for training, retraining, and professional development of personnel from the prosecution and investigative bodies.
They also became acquainted with the Academy’s modern educational infrastructure aimed at developing practical skills, as well as the advanced technologies and approaches used in the learning process. The visitors toured the Academy’s legal clinic, forensic training grounds, digital forensics laboratory, courtroom simulation room, and other special facilities designed for practical and simulation-based training, as well as the information-resource center. The Academy’s educational activities, which are based on the integration of theory and practice, sparked great interest among the guests.