АҚШ олий таълим муассасалари тажрибаси ўрганилди
Мазкур ташриф доирасида Академия делегацияси АҚШдаги Жоржия Соҳилбўйи коллежи (College of Coastal Georgia) фаолияти билан яқиндан танишди.АҚШ олий таълим муассасалари тажрибаси ўрганилди
Делегация ушбу олий таълим муассасасидаги бакалавриатнинг Киберхавфсизлик дастури бўйича кадрларни тайёрлаш амалиёти ҳамда бунинг учун ташкил этилган махсус лаборатория билан танишишиб, ўз навбатида АҚШлик ҳамкорларга Академиянинг Рақамли криминалистика институти фаолияти ва унинг имкониятлари ҳақида тақдимот қилишди.
Шунингдек, ушбу олий таълим муассасасининг инфратузилмаси, жумладан, талабалар учун яратилган шарт-шароитлар, аудиториялар, кутубхона, ошхона, ётоқхона ва рекреация ҳудудларини ташкил этиш ҳамда уларни жиҳозлашга ёндашувлар, таълим дастурларини аккредитациялаш амалиёти ўрганилди.
Ташриф якунида ҳар икки таълим муассасалари кибержиноятчилик қарши курашиш ҳамда рақамли криминалистика соҳасида кадрларни тайёрлашда яқиндан ҳамкорлик қилишни келишиб олишди.

Изучение опыта высших учебных заведений США
В рамках международного сотрудничества представители Академии продолжают свой ознакомительный визит в США. В ходе данного визита делегация Академии ознакомилась с деятельностью Колледжа побережья Джорджии (College of Coastal Georgia).
Делегация ознакомилась с программой бакалавриата по кибербезопасности, а также с функционированием специализированной лаборатории, созданной для подготовки кадров в этой области. Американским партнерам в свою очередь презентована информация о деятельности Научно-исследовательского института цифровой криминалистики Академии и его возможностях.
В рамках визита также изучены инфраструктура данного коллежа, включая условия для студентов, аудитории, библиотека, столовая, общежития, рекреационные зоны и подходы к организации и оснащению этих объектов, практика аккредитации образовательных программ.
По завершению визита стороны договорились о дальнейшем сотрудничестве в сфере борьбы с киберпреступностью и подготовки кадров в области цифровой криминалистики.