Бош прокуратура Академияси билан Рақамли иқтисодиётни ривожлантириш жамғармаси ўртасида Меморандум имзолади
2018 йилнинг 1 декабрь куни Бош прокуратура Академиясида «Рақамли ишонч» рақамли иқтисодиётни ривожлантиришни қўллаб-қувватлаш жамғармаси билан Бош прокуратура Академияси ўртасида ўзаро ҳамкорлик Меморандум имзоланди.
Тадбирда  Академия раҳбарияти, профессор-ўқитувчилар таркиби ва тинловчилар, шунингдек «Рақамли ишонч» жамғармасининг раҳбарияти ва вакиллари иштирок этишди.
«Рақамли ишонч» жамғармаси билан ўрнатилган ҳамкорлик Академиянинг ўқув жараёнига замонавий ахборот-коммуникацион технологияларни жорий этиш, шу жумладан «Блокчейн» технологияларини тадбиқ этишга шароит яратади.

Подписан Меморандум о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры и Фондом поддержки развития цифровой экономики «Цифровое доверие»
1 декабря 2018 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялось подписание Меморандума о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и Фондом поддержки развития цифровой экономики «Цифровое доверие».
В мероприятии приняли участие руководство, профессорско-преподавательский состав и слушатели Академии, а также руководство и представители Фонда «Цифровое доверие».
Установление сотрудничества с Фондом «Цифровое доверие» будет способствовать внедрению современных информационно-коммуникационных технологий в учебный процесс Академии, в том числе и технологий «Блокчейн».