Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси олий таълим муассасаларининг халқаро рейтинглар билан ишлаш соҳасида мутахассис вазифасига танлов эълон қилади! (шартнома асосида вақтинчалик иш)
Ҳозирги вақтда Академия фаолиятига вақтинчалик асосда олий таълим муассасаларининг халқаро рейтинглар билан ишлаш бўйича мутахассисни жалб қилиш зарурати мавжуд. Мутахассис томонидан тақдим этилган ҳужжатлар маъқулланган тақдирда, у билан Академия ўртасида икки томонлама фуқаролик ҳуқуқий шартнома имзоланади.
Академия раҳбариятининг топшириғи бўйича академияда лойиҳалар билан ишлаш бўйича шартномага илова қилинган бажариладиган ишлар календарь-режасига мувофиқ, қуйидаги хизматларни (кейинги ўринларда – “хизматлар”) кўрсатиш;
– Академиянинг халқаро рейтингларга кириш бўйича белгиланган вазифа ва топшириқлар ижросини таъминлаш;
– Академиянинг халқаро рейтингларга кириш бўйича тегишли таклифларни ишлаб чиқиш;
– Халқаро эътироф этилган рейтинг ташкилотлари (Times Нigher Education (THE), Quacquarelli Symonds World University Rankings (QS), GreenMetric, Вебометрикс, Academic Ranking of World Universities ва бошқалар) олий таълим муассасаларининг халқаро рейтинги методологияси мезонларини ўрганиш ва уларга киритиладиган ўзгартиришларни кузатиб бориш;
– Халқаро рейтинглар  (QS, Вебометрикс) платформаларида Академиянинг рўйхатдан ўтишини таъминлаш бўйича тегишли тартиб-таомилларни амалга ошириш;
– Халқаро рейтинглар платформаларида Академияга оид киритилиши лозим бўлган маълумотлар рўйхати ва доирасини аниқлаш, Академия тармоқларидан сўралган маълумотларни шакллантириш, олинган маълумотларни умумлаштириб, платформага киритиш;
– Академиянинг халқаро рейтингларга кириш бўйича чора-тадбирлар дастурида белгиланган вазифалар ижросини таъминлаш, белгиланган кўрсаткичларга эришилишини мониторинг ва назорат қилиб бориш
– Халқаро рейтинглар талабларига мувофиқ Академиянинг Барқарор ривожланиш ва бошқа турли йўналишлар бўйича сиёсати (мақсадлари, стратегияси)га оид ҳужжатларни ишлаб чиқиш, уларга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш;
– Академия фаолиятининг барча йўналишларини, шу жумладан статистик ва молиявий кўрсаткичлар, Академиянинг бошқарув фаолиятига оид ҳужжатлар ва маълумотлар, Барқарор ривожланиш мақсадларига оид сиёсат ва (йиллик) ҳисоботларни халқаро стандартларга мувофиқ тайёрлаш ва Академия сайтида чоп этиб бориш
– Барқарор ривожланиш мақсадлари бўйича тадбирларни ташкил этиш ва амалга ошириш;
– Академия тармоқлари билан биргаликда халқаро рейтинглар талабларидан келиб чиқиб маълумот ва ҳисоботларни Академия сайтини ёритиб бориш, Академия сайтини такомиллаштириш бўйича таклифлар киритиш;
–Академиянинг фаолиятига оид кўрсаткичлар ва маълумотларни умумлаштириш, умумлаштирилган ахборотни таҳлил қилиш, натижаси юзасидан тегишли кўрсаткичларни яхшилаш чораларини кўриш ва таклифлар киритиш,
–Академия ходимлари учун халқаро рейтингларга кириш бўйича тадбир ва ўқув семинарлар ташкил этиш.
Олий таълим муассасаларининг халқаро рейтинглар соҳасида камида икки йиллик иш тажрибаси;
Мазкур йўналишда тегишли ҳужжат (сертификат);
Ўзбек, инглиз, рус тилларини яхши билиш.
Бажариладиган иш муддати:
Мазкур иш муддати 3 (уч) ойга белгиланган бўлиб, келгусида заруратга кўра, шартнома муддати узайтирилиши ёхуд фуқаро меҳнат шартномаси асосида Академияга ишга қабул қилиниши мумкин.

Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет отбор на должность специалиста по работе с международными рейтингами высших учебных заведений(временная работа по договору)
В настоящее время В Академии есть необходимость привлечь специалиста по работе с международными рейтингами высших учебных заведений. После одобрения предоставленными специалистом документов, между ним и Академией будет заключён двухсторонний гражданско-правовой договор.
Задачи специалиста:
По поставленной задаче со стороны начальства Академии оказание услуг, по работе с проектами в соответствии с договором и календарным планом (далее-услуги):
обеспечение выполнение задач и указаний по входу Академии в международные рейтинги;
разрабатывать соответствующие предложения по входу Академии в международные рейтинги;
изучить критерии оценивания международно-признанных рейтингов: (Times Нigher Education (THE), Quacquarelli Symonds World University Rankings (QS), GreenMetric, Вебометрикс, Academic Ranking of World Universities, а также отслеживание всех изменений;
обеспечить организацию входа Академии на платформу международных рейтингов (QS, Вебометрикс);
определение перечня и спектра информации, относящиеся к Академии, формирование полученной информации из структурных подразделений Академии, обобщение данной информации и внесение её на платформу;
обеспечение выполнения задач и мероприятий, поставленных для входа Академии в международные рейтинги и их мониторинг;
разработка документации по политике (целям и задачам) устойчивого развития и других направлений, а также изменения и дополнения к ним, в соответствии с международными рейтингами;
подготовка документации и информации о всех направлениях деятельности  Академии, включая статистику и финансовые показатели, в том числе об управленческой деятельности, политики и (годовых) отчётов по Целям устойчивого развития в соответствии с международными стандартами и публикация их на сайте Академии;
организация мероприятий в соответствии с Целями устойчивого развития и их реализация;
совместно с подразделениями Академии предоставлять информацию и отчёты исходя из стандартов международных рейтингов, вносить предложения для совершенствования сайта Академии;
обобщение показателей и данных о деятельности Академии, анализ данной информации, принятие мер по улучшению соответствующих показателей;
проведение курсов и семинаров для сотрудников Академии для вхождения в международные рейтинги.
Опыт работы в сфере работы по международным рейтингам высших учебных заведений;
Соответствующий сертификат по данной деятельности;
Знание русского, узбекского и английского языков.
Срок исполнения обязанностей:
Срок выполнения вышеуказанных обязательств утверждён в 3 (три) месяца, при дальнейшей необходимости срок договора может быть продлён или же сотрудник может быть принят на работу на постоянную основу согласно трудового договора.
Размер оплаты за работу согласовывается сторонами, сумма выплачивается по результатам деятельности кандидата.
Инициативность, умение работать в команде, своевременное выполнение задач.
5 дней, 40 часов в неделю.
Кандидату необходимо лично обратиться в отдел кадров Академии с паспортом или ID- картой и предоставить соответствующие документы (документ, удостоверяющий личность, резюме, диплом о высшем образовании и приложение к нему, копия трудовой книжки, справку ИНН). После изучения предоставленных документов, по необходимости с кандидатом будет проведено собеседование в составе комиссии.