“Кибержиноятчиликка қарши кураш масалалари” мавзусида сайёр ўқув-амалий машғулоти ўтказилди
Бош прокуратуранинг Кибержиноятчиликка қарши курашишда қонунийликни таъминлаш бўлими ҳамда Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси Рақамли криминалистика илмий-тадқиқот институти ходимлари томонидан Андижон вилоятида туман прокурорлари, уларнинг ўринбосарлари, туман ИИБ бошлиқлари ва ходимлари учун “Кибержиноятчиликка қарши кураш масалалари” мавзусида ўқув амалий семинар ташкил этилди.
Тадбир давомида иштирокчиларга кибержиноятларни фош этиш ҳамда тергов қилишдаги тизимли камчиликлар ҳақида баён қилиниб, ушбу камчиликларга келгусида йўл қўймаслик ҳақида тавсиялар берилди.
Шунингдек, семинар давомида рақамли далилларни тўплаш ва таҳлил қилиш ҳамда мазкур соҳада назоратни кучайтиришга оид долзарб масалалар муҳокама қилинди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан жойлардаги тергов органлари учун ўтказиладиган амалий машғулотлар келгусида ҳам изчил равишда давом эттирилади.

Проведено выездное учебно-практическое занятие на тему: «Вопросы борьбы с киберпреступностью»
Сотрудниками отдела по обеспечению законности в борьбе с киберпреступностью Генеральной прокуратуры совместно с Научно-исследовательским институтом цифровой криминалистики Академии был организован учебно-практический семинар на тему «Вопросы борьбы с киберпреступностью» для районных прокуроров Андижанской области, их заместителей, начальников районных ОВД и сотрудников.
В рамках мероприятия участникам были освещены системные недостатки в выявлении и расследовании киберпреступлений, даны рекомендации по недопущению подобных недостатков в будущем.
Также в ходе семинара были обсуждены актуальные вопросы сбора и анализа цифровых доказательств, а также усиления контроля в данной сфере.
Практические занятия, проводимые Академией для следственных органов на местах, будут последовательно продолжены и в дальнейшем.