“Кибержиноятчиликка қарши кураш масалалари” мавзусида сайёр ўқув-амалий машғулоти ўтказилди
Бош прокуратуранинг Кибержиноятчиликка қарши курашишда қонунийликни таъминлаш бўлими ҳамда Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси Рақамли криминалистика илмий-тадқиқот институти ходимлари томонидан Андижон вилоятида туман прокурорлари, уларнинг ўринбосарлари, туман ИИБ бошлиқлари ва ходимлари учун “Кибержиноятчиликка қарши кураш масалалари” мавзусида ўқув амалий семинар ташкил этилди.
Тадбир давомида иштирокчиларга кибержиноятларни фош этиш ҳамда тергов қилишдаги тизимли камчиликлар ҳақида баён қилиниб, ушбу камчиликларга келгусида йўл қўймаслик ҳақида тавсиялар берилди.
Шунингдек, семинар давомида рақамли далилларни тўплаш ва таҳлил қилиш ҳамда мазкур соҳада назоратни кучайтиришга оид долзарб масалалар муҳокама қилинди.
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан жойлардаги тергов органлари учун ўтказиладиган амалий машғулотлар келгусида ҳам изчил равишда давом эттирилади.

Academy staff conducted practical training on "Issues of Combating Cybercrime"
A practical training seminar on "Issues of Combating Cybercrime" was organized by staff from the General Prosecutor's Office Department for Ensuring Legality in Combating Cybercrime and the Digital Forensics Research Institute of the Law Enforcement Academy for district prosecutors of Andijan province, their deputies, heads of district Internal Affairs Departments, and their staff.
Within the framework of the event, systematic shortcomings in detecting and investigating cybercrimes were addressed, and recommendations were given on preventing such shortcomings in the future.
Additionally, during the seminar, current issues related to collecting and analyzing digital evidence and strengthening oversight in this field were discussed.
Practical training sessions conducted by the Law Enforcement Academy for local investigative bodies will continue systematically in the future as well.