Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Беларусь Республикаси Янка Купала номидаги Гродно давлат университети бакалавриат қўшма таълим дастурига қабул давом этмоқда
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ва Янка Купала номидаги Гродно давлат университети (Янка Купала номидаги ГрДУ) ўртасида бакалавриат қўшма таълим дастури амалга оширилмоқда.  Янка Купала номидаги ГрДУ томонидан 6-05-0421-01 “Ҳуқуқшунослик”, Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан эса “60420100 – Юриспруденция” мутахассисли ўқитилади.
Қўшма таълим дастурини амалга ошириш муддати 4 йилни ташкил қилади: дастлабки 2 ўқув йили (1-4 семестрлар) талабалар Янка Купала номидаги ГрДУда, сўнгги 2 ўқув йили (5-8 семестрлар) Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида таълим оладилар.
Қўшма таълим дастури бўйича ўқитиш рус тилида, тўлов-контракт асосида, кундузги таълим шаклида амалга оширилади.
Қабул қилиш икки босқичда амалга оширилади:
Биринчи босқичда – кириш имтиҳони оғзаки суҳбат шаклида Янка Купала номидаги ГрДУ вакиллари томонидан ўтказилади;
Иккинчи босқичда – Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлиги билан келишилган муддатларда рус тилидан кириш имтиҳони ўтказилади.
Бунда:
Биринчи босқичда имтиҳонларда максимал баллнинг 30 фоизидан кам бўлмаган балл тўплаган абитуриентлар иккинчи босқичда иштирок этишга ҳақли;
Иккинчи босқичда рус тилидан максимал баллнинг 30 фоизидан кам бўлмаган балл тўплаган абитуриентлар қўшма таълим дастурига қабул қилиш учун танловда иштирок этишади ва қабул параметрларига асосан ўқишга қабул қилинади.
Рус тили бўйича В1 даражасидаги миллий сертификатига эга абитуриентлар иккинчи босқичдаги имтиҳондан озод этилади ва уларга максимал балл берилади.
Номзодлар 2025 йил 3 сентябрга қадар (шу куни хам) Академиянинг https://bachelor.proacademy.uz/  электрон платформаси орқали рўйхатдан ўтишлари ва қуйидаги ҳужжатларни юклашлари лозим:
Умумий ўрта таълим (11-синф негизида) ёки ўрта махсус, касб-ҳунар профессионал таълим олганлик тўғрисидаги ҳужжат (ўқиган фанлар бўйича олган баҳо (балл)лар кўрсатилган ҳолда);
паспорт ёки ID-карта нусхаси;
ваколатли соғлиқни сақлаш муассасаси томонидан берилган ОИВ инфекцияси йўқлиги тўғрисидаги сертификат;
3 х 4 см ўлчамдаги 6 та фотосурат;
Қабул бўйича қўшимча маълумотни қуйидаги рақамлар орқали олиш мумкин: 71-202-04-96 (ички. 1727; 1991).

Продолжается приём на совместную образовательную программу Правоохранительной академии Республики Узбекистан и Гродненского государственного университета имени Янки Купалы (Республика Беларусь)
Правоохранительная академия Республики Узбекистан совместно с учреждением образования «Гродненский государственный университет имени Янки Купалы» (ГрГУ им. Янки Купалы) приступила к реализации совместной образовательной программы бакалавриата: по специальности 6-05-0421-01 «Правоведение» со стороны ГрГУ им. Янки Купалы и по специальности 60420100 – «Юриспруденция» со стороны Правоохранительной академии.
Срок реализации совместной образовательной программы составляет 4 года:  1–4 семестры (2 учебных года) студенты проходят обучение на базе Гродненского государственного университета имени Янки Купалы, 5–8 семестры – на базе Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
Обучение по программе осуществляется в очной форме, на русском языке, на платно-контрактной основе.
Прием абитуриентов организуется в два этапа:
первый этап — вступительный экзамен в форме устного собеседования, проводимого Предметной экзаменационной комиссией, сформированной из числа представителей ГрГУ им. Янки Купалы;
второй этап — вступительный экзамен по русскому языку, который проводится в сроки, согласованные с Агентством по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.
При этом:
на первом этапе абитуриенты, набравшие не менее 30 % от максимально возможного балла на вступительных экзаменах, допускаются ко второму этапу;
на втором этапе абитуриенты, набравшие не менее 30 % от максимально возможного балла на экзамене по русскому языку, получают право участвовать в конкурсе на программу совместного образования и, исходя из параметров приема, зачисляются на обучение.
абитуриенты, имеющие национальный сертификат не ниже уровня В1 по русскому языку, освобождаются от экзамена по русскому языку на втором этапе и получают максимальный балл за этот этап.
До 3 сентября 2025 года (включительно) кандидату необходимо зарегистрироваться на специальной электронной платформе  Академии https://bachelor.proacademy.uz/и загрузить следующие документы:
1. Аттестат об общем среднем образовании; с указанием изученных предметов и полученных по ним отметок (баллов) (в зависимости от полученного образования) или диплом о среднем специальном или профессиональном образовании.