Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига 2025/2026 ўқув йили учун танлов жараёни якунланди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига танлов жараёни якунланди.
"Прокурорлик фаолияти", "Коррупцияга қарши курашиш", "Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ" ва "Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш" (кундузги таълим), шунингдек "Прокурорлик фаолияти" (масофавий ва кечки таълим шакллари) йўналишлари бўйича танловда жами 862 нафар номзод иштирок этди.
Номзодлар тўплаган баллари билан паспорт (ID-карта) рақами орқали эълон қилинган рўйхатдан танишишлари мумкин.
Танлов якунларига кўра:
2025/2026 ўқув йилида Академия магистратураси тингловчилари сифатида: 65 нафар – кундузги таълимга, 38 нафар – масофавий таълимга, 11 нафар – кечки таълимга, энг юқори натижа кўрсатган номзодлар тавсия этилди.
Шунингдек, "Тергов фаолияти" мутахассислиги бўйича танловда иштирок этган 116 нафар номзоддан 33 нафари ўқишга тавсия этилди.
Кундузги таълимга тавсия этилган номзодлар жорий йилнинг 3 сентябрь куни соат 9:00 да, кечки таълимга тавсия этилган номзодлар эса шу куни соат 18:00 да Академияга қуйидаги ҳужжатлар билан ҳозир бўлишлари лозим:
1. Шахсини тасдиқловчи ҳужжатнинг асли (паспорт ёки ID-карта);
2. Олий маълумот тўғрисидаги диплом ва унинг иловасининг асли.
Масофавий таълимга тавсия этилган номзодларга Академияга келиш санаси ҳақида қўшимча равишда хабар берилади.
Академия жамоаси танловдан муваффақиятли ўтган барча номзодларни табриклайди ҳамда уларга илм-фан, таълим ва касбий фаолиятда катта муваффақиятлар тилайди!

Results of admission to the master’s program of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2025/2026 academic year
The admission process to the Master’s program of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2025/2026 academic year has been completed.
A total of 862 candidates took part in the competition for enrollment in the Master’s programs in the following fields: Prosecutorial Activity, Anti-Corruption, International Human Rights Law, and Legal Support of Cybersecurity (full-time), as well as Prosecutorial Activity (distance learning and evening study formats).
Candidates can check their scores by entering their passport (ID card) number in the published list.
Based on the results of the competitive selection, the following candidates are recommended for admission to the Academy’s Master’s program for the 2025/2026 academic year:
·         65 candidates for full-time study;
·         38 candidates for distance learning;
·         11 candidates for evening study – those who achieved the highest results.
In addition, following the competition for the specialty Investigative Activity, 33 out of 116 candidates are recommended for enrollment.
Candidates recommended for full-time study must appear at the Academy on September 3 of this year at 9:00 AM, while candidates recommended for evening study must appear at 6:00 PM, bringing with them:
1.   The original identity document (passport or ID card);
2.   The original diploma and transcript submitted during the selection process.
The date of attendance for candidates recommended for distance learning will be announced separately.
The Academy congratulates all candidates who successfully passed the competitive selection and wishes them great success in achieving new heights in science, education, and practice!