Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига 2025/2026 ўқув йили учун танлов жараёни якунланди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига танлов жараёни якунланди.
"Прокурорлик фаолияти", "Коррупцияга қарши курашиш", "Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ" ва "Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш" (кундузги таълим), шунингдек "Прокурорлик фаолияти" (масофавий ва кечки таълим шакллари) йўналишлари бўйича танловда жами 862 нафар номзод иштирок этди.
Номзодлар тўплаган баллари билан паспорт (ID-карта) рақами орқали эълон қилинган рўйхатдан танишишлари мумкин.
Танлов якунларига кўра:
2025/2026 ўқув йилида Академия магистратураси тингловчилари сифатида: 65 нафар – кундузги таълимга, 38 нафар – масофавий таълимга, 11 нафар – кечки таълимга, энг юқори натижа кўрсатган номзодлар тавсия этилди.
Шунингдек, "Тергов фаолияти" мутахассислиги бўйича танловда иштирок этган 116 нафар номзоддан 33 нафари ўқишга тавсия этилди.
Кундузги таълимга тавсия этилган номзодлар жорий йилнинг 3 сентябрь куни соат 9:00 да, кечки таълимга тавсия этилган номзодлар эса шу куни соат 18:00 да Академияга қуйидаги ҳужжатлар билан ҳозир бўлишлари лозим:
1. Шахсини тасдиқловчи ҳужжатнинг асли (паспорт ёки ID-карта);
2. Олий маълумот тўғрисидаги диплом ва унинг иловасининг асли.
Масофавий таълимга тавсия этилган номзодларга Академияга келиш санаси ҳақида қўшимча равишда хабар берилади.
Академия жамоаси танловдан муваффақиятли ўтган барча номзодларни табриклайди ҳамда уларга илм-фан, таълим ва касбий фаолиятда катта муваффақиятлар тилайди!

Подведены итоги приема в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2025/2026 учебный год
Завершен прием в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2025/2026 учебный год.
В конкурсе на обучение по направлениям магистратуры «Прокурорская деятельность», «Противодействие коррупции», «Международное право прав человека» и «Правовое обеспечение кибербезопасности» (очная форма), а также «Прокурорская деятельность» (дистанционная и вечерняя формы) приняли участие 862 кандидата.
Кандидаты могут проверить набранные баллы по номеру паспорта (ID-карты) в опубликованном списке.
По итогам конкурсного отбора
в магистратуру Академии на 2025/2026 учебный год рекомендованы: 65 кандидатов по очной форме обучения, 38 кандидатов – по дистанционной форме, 11 кандидатов – по вечерней форме обучения, показавшие наивысшие результаты.
Кроме того, по итогам конкурса в магистратуру по специальности «Следственная деятельность» рекомендованы к зачислению 33 из 116 кандидатов.
Кандидатам, рекомендованным на очную форму обучения, необходимо явиться в Академию 3 сентября текущего года к 9:00, а также кандидатам, рекомендованным на вечернюю форму – к 18:00 часам, при себе иметь:
2. Оригинал диплома и приложения к нему, представленных на отбор.
О дате визита кандидатов, рекомендованных к обучению по дистанционной форме, будет сообщено дополнительно.
Коллектив Академии поздравляет всех кандидатов, успешно прошедших конкурсный отбор, и желает им больших успехов в достижении вершин науки, образования и практики!