Ахборот хизмати мутахассиси лавозимига танлов эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси Жамоатчилик билан алоқалар бўлими мутахассиси вазифасига танлов эълон қилинади (фуқаролик-ҳуқуқий шартнома муайян муддатга тузилади).
Академия ҳақида: Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 28 ноябрдаги “Жиноятларни тергов қилиш соҳасида малакали кадрларни тайёрлашнинг сифат жиҳатидан янги тизимини жорий этиш тўғрисида”ги ПФ–257-сон Фармонига асосан Бош прокуратура Академияси негизида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ташкил этилди.
Тергов ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятининг бошқа соҳаларида кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш Академия фаолиятининг асосий йўналишлари этиб белгиланди, бунда Академия фаолияти очиқлиги ва шаффофлигини таъминлаш, таълим ва илмий-тадқиқот йўналишларида амалга оширилаётган жараёнларни кенг жамоатчиликка етказиш муҳим аҳамият касб этади.
Шундан келиб чиқиб, айни кунда Академия фаолиятини ОАВ да ёритиш, таълим даргоҳи имиджини шакллантириш, юртимизда олиб борилаётган кенг кўламли ислоҳотларда Академия ташаббускорлигини кўрсатиш мақсадида, Академия фаолиятига Жамоатчилик билан алоқалар бўлимига ахборот хизмати соҳасида мутахассисс жалб қилиш зарурати мавжуд. Номзод томонидан тақдим этилган ҳужжатлар маъқулланган тақдирда, у билан Академия ўртасида икки томонлама муддатли фуқаролик-ҳуқуқий шартнома имзоланади.
Мутахассис қуйидаги вазифаларни бажаради:
Академия фаолияти ҳақида ОАВ, Интернет нашрлар, Академия расмий веб-сайти ва ижтимоий тармоқлари, шунингдек, бошқа ахборот ресурслари орқали ёритиш учун ахборотларни ўзбек, рус ва инглиз тилларида тайёрлаш;
Академия фаолияти юзасидан матбуот анжуманлари, брифинглар, медиатурлар ташкил этиш;
Академия ижобий имижини шакллантириш ва илгари суриш, ижтимоий сўровлар ўтказиш ва бошқа шаклларда жамоатчилик фикрини ўрганиш;
ОАВ билан самарали ҳамкорлик қилиш, Академия билан доимий ишловчи журналистлар ва блогерлар жамоаси доирасини кенгайтириб бориш, тезкор тарқатиш учун маълумотларни тайёрлаш ва Бўлим бошлиғига тақдим қилиш;
Академия тармоқлари фаолиятини ёритиш ва улар томонидан ҳуқуқий тарғибот фаолиятини амалга ошириш мақсадида медиа-режалар ишлаб чиқиш ва улар ижросини таъминлашда иштирок этиш;
Академия раҳбариятининг мунтазам равишда ОАВда чиқишларини ташкил этишда иштирок этиш;
ахборот макони мониторингини олиб бориш ва таҳлил қилиш, танқидий ва кенг муҳокама қилинаётган материал ҳамда ахборот хуружларига тезкор муносабат билдиришда иштирок этиш;
Академия тегишли тармоқлари билан ҳамкорликда хорижий ОАВ ва ҳамкорлар сайтларида ёритиш учун маълумотларни тайёрлаш;
Академия фаолияти йўналишларини тўлақонли ёритиш имконини берадиган видеороликлар, кўрсатувлар, инфографика, буклет, брошюра ва бошқа медиа маҳсулотлари концепцияси, сценарийси ва бевосита яратилишини амалга ошириш.
Академия Жамоатчилик билан алоқалар бўлими бошлиғи топшириқларини белгиланган муддатларда ва сифатли бажариш, амлга оширган ишлари юзасидан ҳисобот бериб бориш.
Академия талабалари иштирокидаги медиатўгарак фаолиятига кўмаклашиш.
Мутахассисликка номзод журналистика ёки ҳуқуқшунослик соҳаларида олий маълумотга эга бўлиши.
25 ёшдан кичик, 55 ёшдан катта бўлмаслиги.
Ҳуқуқий соҳа ахборот хизматлари соҳасида 3 йилдан кам бўлмаган меҳнат стажига эга бўлиши.
Видеороликлар тайёрлаш, мақола, пост, хабар, сценарийлар ёзиш кўникмасига эга бўлиши.
Фаолият учун керакли компьютер дастурларида (Word, Power Point, Adobe Premier, Adobe Audition ва бошқалар) ишлаш кўникмасига эга бўлиши.
Прокуратура органларида мутахассис сифатида жалб қилинган ходим сифатида намунавий шахсий фазилатларга эга бўлиш.
Бажариладиган иш муддати: мазкур иш муддати 6 ойга белгиланган бўлиб, келгусида заруратга кўра, фуқаро меҳнат шартномаси асосида Академияга ишга қабул қилиниши мумкин.
Талаблар: масъулият ва профессионализм, ташаббускорлик, жамоа билан ҳамнафас ишлаш, берилган топшириқларни ўз вақтида ва сифатли бажариш.
Иш вақти: соат 09:00 дан 18:00 гача, 40 соатлик, ҳафтасига 5 кунлик иш режимини ташкил этади.
Талабгор Академия Кадрлар бўлимига фуқаролик паспорти ёки ID картаси билан шахсан мурожаат қилиб, тегишли ҳужжатлар (шахсини тасдиқловчи ҳужжат, объективка, олий таълим олганлик (илмий даража) ҳақида диплом ва унинг иловаси, меҳнат дафтарчаси нусхаси, СТИР, ПИНФЛ маълумотномасини тақдим этиши лозим. Тақдим этилган ҳужжатлар ўрганиб чиқилганидан сўнг заруратга кўра талабгор билан комиссия таркибида суҳбат ўтказилади.

Объявляется конкурс на должность специалиста пресс-службы
Правоохранительная Академия Республики Узбекистан объявляет конкурс на должность специалиста Отдела по связям с общественностью (заключается гражданско-правовой договор на определенный срок).
Об Академии: Правоохранительная академия Республики Узбекистан создана в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года № ПФ–257«О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений», на базе Академии Генеральной прокуратуры.
Исходя из этого, в целях освещения деятельности Академии в средствах массовой информации, формирования устойчивого имиджа учебного заведения, имеется необходимость привлечения специалиста пресс-службы в отдел по связям с общественностью Академии на договорной основе. В случае одобрения представленных кандидатом документов между ним и Академией будет заключен двусторонний гражданско-правовой договор.
Специалист выполняет следующие задачи:
Подготовка информации на узбекском, русском и английском языках для освещения деятельности Академии через средства массовой информации, официальный сайт Академии и социальные сети, а также другие информационные ресурсы;
Организация пресс-конференций, брифингов, медиа-туров по направлениям деятельности Академии;
Формирование и продвижение положительного имиджа Академии, проведение социальных опросов и изучение общественного мнения в иных формах;
Эффективное сотрудничество со средствами массовой информации, расширение пула журналистов и блогеров, работающих с Академией, подготовка информации для оперативного распространения и предоставление ее начальнику Отдела;
Участие в разработке медиапланов и их реализация в целях освещения деятельности сетей Академии и проведения ими правозащитной деятельности;
Участие в организации регулярных выступлений руководства Академии в средствах массовой информации;
Осуществление мониторинга и анализ информационного пространства, участие в подготовке оперативных материалов в ответ на критические материалы и информационные атаки;
подготовка совместно с профильными подразделениями Академии информации для освещения в зарубежных СМИ и сайтах партнерских организаций;
Создание концепции, сценария и непосредственное участие при подготовке видеороликов, передач, инфографики, буклетов, брошюр и другой медиа-продукции, позволяющей полноценно освещать деятельность Академии.
Своевременное и качественное выполнение поручений руководителя отдела по связям с общественностью Академии, отчетность о проделанной работе.
Поддержка деятельности медиакружка с участием студентов Академии.
Кандидату необходимо иметь высшее образование в области журналистики или права.
Возраст: не моложе 25 лет, не старше 55 лет.
Наличие опыта работы в сфере информационной службы в юридической сфере не менее 3 лет.
Владение навыками создания видеороликов, написания статей, сценариев и др.
Владение необходимыми для деятельности навыками работы в компьютерных программах (Word, Power Point, Adobe Premier, Adobe Audition и др.).
Кандидату необходимо обладать образцовыми личными качествами сотрудника, работающего специалистом в органах прокуратуры.
Срок работы: срок работы устанавливается на 6 месяцев, в дальнейшем, при необходимости, гражданин может быть принят на работу в Академию на основании трудового договора.
Требования: ответственность и профессионализм, инициативность, слаженная работа в коллективе, своевременное и качественное выполнение поставленных задач.
Кандидату необходимо лично обратиться в отдел кадров Академии с паспортом или удостоверением личности гражданина и представить соответствующие документы (удостоверение личности, объектика, диплом о высшем образовании и приложение к нему, копию трудовой книжки, СТИР, справка ПИНФЛ. По итогам изучения документов, при необходимости с заявителем будет проведено собеседование в составе комиссии.