Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриатига хорижий фуқароларни ўқишга қабул қилиш бўйича аризалар қабул қилиш бошланди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг Мувофиқлаштириш-васийлик кенгашининг 5-сонли йиғилиши баёни билан Академия бакалавриати “60420100 – Юриспруденция” йўналишига хорижий фуқароларни қабул қилиш учун суҳбат ўтказиш ва унинг натижаларини белгилаш тартиби белгиланган.
Хорижий фуқароларни ўқитиш ўзбек ва рус тилида, тўлов-контракт асосида, кундузги таълим шаклида амалга оширилади.
Талабгорлар Академия бакалавриатига суҳбат натижасига кўра қабул қилинади.
Номзодлар 2025 йил 3 октябрга қадар (шу куни хам) Академиянинг https://bachelor.proacademy.uz/  электрон платформаси орқали рўйхатдан ўтишлари ва қуйидаги ҳужжатларни юклашлари лозим:
– хорижий фуқаронинг паспорти ёки унинг ўрнини босувчи ҳужжат;
– белгиланган тартибда легализация қилинган ёки апостил қўйилган хорижий давлатнинг ваколатли органлари томонидан берилган, ўрганилган фанлар ва улар бўйича имтиҳонларда олинган баҳолар (баллар) кўрсатилган таълим ҳақидаги ҳужжат.
Юкланаётган ҳар бир ҳужжат алоҳида файл (PDF шаклида) кўринишида бўлиши лозим.
Зарурат туғилганда, қўшимча ҳужжатлар ҳам талаб қилиниши мумкин.
Қабул бўйича қўшимча маълумотларни қуйидаги рақамлар орқали олиш мумкин: 71-202-04-96 (вн. 1727; 1991).

Объявляется прием на обучение иностранных граждан в бакалавриат Правоохранительной академии Республики Узбекистан по направлению «60420100 – Юриспруденция»
В соответствии с протоколом заседания Координационно-попечительского совета Правоохранительной академии утвержден порядок проведения собеседования и определения результатов для приема иностранных граждан в бакалавриат по направлению
«60420100 – Юриспруденция».
Обучение осуществляется в очной форме, на узбекском и русском языках, на платно-контрактной основе.
Поступление в бакалавриат Академии осуществляется исходя из результатов собеседования.
Кандидатам на поступление необходимо до 3 октября 2025 года (включительно) зарегистрироваться на специальной электронной платформе Академии https://bachelor.proacademy.uz/, а также загрузить следующие документы:
- паспорт иностранного гражданина или заменяющий его документ;
- документ об образовании, выданный компетентными органами иностранного государства, легализованный или апостилированный в установленном порядке, с указанием изученных предметов и оценок (баллов) по ним, полученных на экзаменах;
- фотография размером 3 х 4 см.
Каждый загружаемый документ должен быть в отдельном файле (формат PDF).
По мере неохбодимости могут быть запрошены дополнительные документы.
Дополнительную информацию по вопросам приема можно получить по телефону 71-202-04-96 (вн. 1727; 1991).