Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси қуйидаги ихтисосликлар бўйича таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га қабул эълон қилади:
12.00.01 – Давлат ва ҳуқуқ назарияси ва тарихи. Ҳуқуқий таълимотлар тарихи”;
“12.00.03 – Фуқаролик ҳуқуқи. Тадбиркорлик ҳуқуқи. Оила ҳуқуқи. Халқаро хусусий ҳуқуқ”;
“12.00.04 – Фуқаролик процессуал ҳуқуқи. Иқтисодий процессуал ҳуқуқи. Ҳакамлик жараёни ва медиация”;
“12.00.05 – Меҳнат ҳуқуқи. Ижтимоий таъминот ҳуқуқи”;
“12.00.07 – Суд ҳокимияти. Прокурор назорати. Ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолиятини ташкил этиш. Адвокатура”;
“12.00.08 – Жиноят ҳуқуқи. Жиноят-ижроия ҳуқуқи”;
"12.00.09 – Жиноят процесси. Криминалистика, тезкор-қидирув ҳуқуқи ва суд экспертизаси";
“12.00.12 – Коррупция муаммолари (юридик фанлар)”.
Таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га ўқишга талабгорлар 2025 йил 5 октябрдан 5 ноябрга қадар http://daraja.ilmiy.uz веб-сайти орқали рўйхатдан ўтгач, Академиянинг Илмий-инновацион тадқиқотларни мувофиқлаштириш ва илмий ходимларни тайёрлаш марказига барча зарур ҳужжатларни ўрнатилган тартибда тақдим этишлари талаб этилади.
Таянч докторантура (PhD) ва докторантура (DSc)га ўқишга талабгорлар учун тавсия этилаётган мавзулар рўйхати proacademy.uz.

Объявляется прием в базовую докторантуру (PhD) и докторантуру (DSC) Правоохранительной академии
Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет прием в базовую докторантуру (PhD) и докторантуру (DSC) по специальностям:
«12.00.01 – Теория и история государства и права. История правовых учений»;
«12.00.03 – Гражданское право. Предпринимательское право. Семейное право. Международное частное право»;
«12.00.04 – Гражданское процессуальное право. Экономическое процессуальное право. Арбитражный процесс и медиация»;
«12.00.05 – Трудовое право. Право на социальное обеспечение»;
«12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура»;
«12.00.08 – Уголовное право. Уголовно-исполнительное право»;
«12.00.09 – Уголовный процесс. Криминалистика. Оперативно-розыскное право. Судебная экспертиза»;
«12.00.12 – Проблемы коррупции (юридические науки)».
Претендентам на обучение в базовой докторантуре (PhD) и докторантуре (DSC) необходимо с 5 октября по 5 ноября 2025 г. пройти регистрацию и оставить заявку на сайте http://daraja.ilmiy.uz, а также предоставить в Центр координации научно-инновационных исследований и подготовки научных кадров Академии все необходимые документы в установленном порядке.
Список рекомендуемых тем для поступающих в базовую докторантуру (PhD) и докторантуру (DSc) на сайте proacademy.uz.