Илмий лойиҳаларни амалга ошириш бўйича салоҳиятни юксалтиришга йўналтирилган семинар ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида магистратура тингловчилари учун Pivot-RP платформаси орқали илмий лойиҳаларни молиялаштириш манбаларидан самарали фойдаланишга бағишланган семинар ташкил этилди.
Тадбирда эксперт сифатида Илмий-техник ахборот маркази Илм-фан ва инновациялар ривожланишини таҳлил қилиш бошқармаси етакчи мутахассиси Д.Лутфуллаев иштирок этди.
Семинар давомида иштирокчиларга дунё бўйлаб барча илмий тадқиқот йўналишларида 28 мингдан зиёд доимий янгиланадиган молиялаштириш имкониятларини ўз ичига олган ва умумий ҳажми 134 млрд АҚШ долларидан ортиқ грантларни жалб қилиш имконини яратадиган тизимли платформа – Pivot-RP ҳақида маълумот берилди.
Магистратура тингловчилари семинарда фаол иштирок этиб, ўзларини қизиқтирган саволларга батафсил жавоб олдилар.

A Seminar on enhancing capacity in the implementation of research projects
At the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, a seminar was organized for master’s students on the effective use of the Pivot-RP platform for identifying global sources of funding for research projects.
The event featured Mr. D. Lutfullaev, a leading specialist from the department of science development and innovation analysis of the center for scientific and technical information, as the invited expert.
Participants were introduced to the capabilities of Pivot-RP – a modern system platform that includes more than 28,000 constantly updated funding opportunities and provides access to grants amounting to over USD 134 billion across all areas of scientific research.
The master’s students actively engaged in the seminar and received detailed answers to their questions.