Илмий лойиҳаларни амалга ошириш бўйича салоҳиятни юксалтиришга йўналтирилган семинар ўтказилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида магистратура тингловчилари учун Pivot-RP платформаси орқали илмий лойиҳаларни молиялаштириш манбаларидан самарали фойдаланишга бағишланган семинар ташкил этилди.
Тадбирда эксперт сифатида Илмий-техник ахборот маркази Илм-фан ва инновациялар ривожланишини таҳлил қилиш бошқармаси етакчи мутахассиси Д.Лутфуллаев иштирок этди.
Семинар давомида иштирокчиларга дунё бўйлаб барча илмий тадқиқот йўналишларида 28 мингдан зиёд доимий янгиланадиган молиялаштириш имкониятларини ўз ичига олган ва умумий ҳажми 134 млрд АҚШ долларидан ортиқ грантларни жалб қилиш имконини яратадиган тизимли платформа – Pivot-RP ҳақида маълумот берилди.
Магистратура тингловчилари семинарда фаол иштирок этиб, ўзларини қизиқтирган саволларга батафсил жавоб олдилар.

Проведен семинар по повышению потенциала в сфере реализации научных проектов
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан для слушателей магистратуры организован семинар по вопросам эффективного использования платформы Pivot-RP для поиска глобальных источников финансирования научных проектов.
В качестве эксперта в мероприятии принял участие ведущий специалист Управления анализа развития науки и инноваций Центра научно-технической информации Д.Лутфуллаев.
Участникам представлены возможности Pivot-RP – современной системной платформы, охватывающей более 28 000 постоянно обновляемых возможностей финансирования и предоставляющей доступ к грантам на общую сумму свыше 134 млрд долл. США по всем направлениям научных исследований.
Слушатели магистратуры активно участвовали в семинаре и получили подробные ответы на интересующие их вопросы.