Академия талабалари – халқаро олимпиада ғолиблари
Олимпиаданинг финал босқичи 4 та йўналиш: иқтисодий хавфсизлик, ахборот хавфсизлиги, юриспруденция ва халқаро муносабатлар бўйича ўтказилиб, унда 40 давлатдан 600 нафар талаба қатнашди.
Олимпиаданинг финал босқичида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Тошкент давлат юридик университети, Тошкент давлат иқтисодиёт университети ва Тошкент шаҳридаги Инха университетининг 10 нафар талабаларидан иборат Ўзбекистон жамоаси иштирок этди.
Ўзбекистон жамоасининг олимпиадага тайёргарлиги Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси базасида ўтказилди.
Талабаларимиз юқори тайёргарлик даражасини намойиш этиб, мамлакатни халқаро майдонда муносиб тақдим этдилар: 5 нафар талаба олимпиада номинацияларида ғолиб ва совриндорликни қўлга киритиб, қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди, улардан 1 нафари I даражали ва 4 нафари II даражали дипломларни қўлга киритди.
Мазкур Олимпиадада иштирокчилар учун 100 дан ортиқ таълим, спорт ва маданий тадбирлар, хусусан, 30 та практикум, 40 га яқин мастер-класс, тренинг ва муҳокамалар ташкил этилиб, ушбу жараёнга 500 нафарга яқин экспертлар жалб этилди.

Студенты Академии – победители международной олимпиады
В г.Красноярске (Российская Федерация) завершилась V Международная олимпиада по финансовой безопасности
Финальный этап Олимпиады проводился по 4 направлениям: экономическая безопасность, информационная безопасность, юриспруденция и международные отношения, с участием 600 студентов из 40 стран.
В финальном этапе Олимпиады приняла участие команда Узбекистана из числа 10 студентов Правоохранительной Академии Республики Узбекистан, Ташкентского государственного юридического университета, Ташкентского государственного экономического университета и Университета Инха в городе Ташкенте.
Подготовка команды Узбекистана к Олимпиаде проходила на базе Правоохранительной Академии.
Наши студенты продемонстрировали высокий уровень подготовки, достойно представив страну на международной арене: 5 студентов стали победителями и призерами в номинациях Олимпиады и награждены ценными призами, 1 из них удостоен диплома I степени и четверо – дипломов II степени.
В рамках Олимпиады для участников было организовано более 100 образовательных, спортивных и культурных мероприятий, в том числе 30 практикумов, около 40 мастер-классов, тренингов и дискуссий, в которых было задействовано около 500 экспертов.