Академия талабалари – халқаро олимпиада ғолиблари
Олимпиаданинг финал босқичи 4 та йўналиш: иқтисодий хавфсизлик, ахборот хавфсизлиги, юриспруденция ва халқаро муносабатлар бўйича ўтказилиб, унда 40 давлатдан 600 нафар талаба қатнашди.
Олимпиаданинг финал босқичида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси, Тошкент давлат юридик университети, Тошкент давлат иқтисодиёт университети ва Тошкент шаҳридаги Инха университетининг 10 нафар талабаларидан иборат Ўзбекистон жамоаси иштирок этди.
Ўзбекистон жамоасининг олимпиадага тайёргарлиги Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси базасида ўтказилди.
Талабаларимиз юқори тайёргарлик даражасини намойиш этиб, мамлакатни халқаро майдонда муносиб тақдим этдилар: 5 нафар талаба олимпиада номинацияларида ғолиб ва совриндорликни қўлга киритиб, қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди, улардан 1 нафари I даражали ва 4 нафари II даражали дипломларни қўлга киритди.
Мазкур Олимпиадада иштирокчилар учун 100 дан ортиқ таълим, спорт ва маданий тадбирлар, хусусан, 30 та практикум, 40 га яқин мастер-класс, тренинг ва муҳокамалар ташкил этилиб, ушбу жараёнга 500 нафарга яқин экспертлар жалб этилди.

Academy students - winners of international olympiads
The final stage of the Olympiad was held in 4 areas: economic security, information security, jurisprudence, and international relations, in which 600 students from 40 countries took part.
The final stage of the Olympiad was attended by a team from Uzbekistan consisting of 10 students from the Law Enforcement Academy, Tashkent State University of Law, Tashkent State University of Economics, and Inha University in Tashkent.
The preparation of the Uzbekistan team for the Olympiad was held on the basis of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
Our students demonstrated a high level of preparedness and worthily represented the country in the international arena: 5 students became winners and prize-winners in the nominations of the Olympiad and were awarded valuable prizes, of which 1 received a 1st degree and 4 received a 2nd degree diploma.
More than 100 educational, sports, and cultural events were organized for the participants of this Olympiad, in particular, 30 practicums, about 40 master classes, trainings, and discussions, and about 500 experts were involved in this process.
According to the results of the Olympiad, representatives of Uzbekistan took an honorable 3rd place among 40 countries.