Академия Times Higher Education World University Rankings 2026 халқаро рейтингида эътироф этилди
Академия нуфузли халқаро Times Higher Education World University Rankings 2026 рейтингига Reporter мақоми  билан эътироф этилди. Бу ютуқ Академиянинг барқарор ривожланиши ҳамда юридик ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасидаги халқаро нуфузининг ортиб бораётганини кўрсатади.
Бундай эътироф Академиянинг таълим сифати бўйича юқори халқаро стандартларни жорий этиш ва қўллаб-қувватлашга қаратилган тизимли саъй-ҳаракатлари самарасидир. Академия жаҳон илмий ҳамжамиятида фаол иштирок этиб, очиқлик, илмий алмашинув ва касбий юксалиш тамойилларига содиқлигини намоён этмоқда.
2026 йилги рейтингда 115 та давлатдан 2 200 га яқин олий таълим муассасалари қайд этилган бўлиб, бу ўтган йилга нисбатан 5 % кўпдир. Рейтингнинг юқори поғоналарида анъанавий равишда Оксфорд университети, Массачусетс технология институти, Принстон, Кембриж ва Гарвард университетлари (Буюк Британия ва АҚШ) жой олган.
Айни пайтда, сўнгги беш йил ичида рейтингда Осиё мамлакатлари университетларининг иштироки сезиларли даражада ошиб, рейтинга янги қўшилган университетларнинг 60 фоизи ушбу минтақага тааллуқли. Бу минтақанинг илмий ва таълим салоҳиятининг жадал ўсиши ҳамда жаҳон академик маконидаги нуфузининг ортаётганидан далолат беради.

The Academy was recognized in the international ranking of the Times Higher Education World University Rankings 2026.
The Academy was recognized as a Reporter in the prestigious international Times Higher Education World University Rankings 2026. This achievement testifies to the sustainable development of the Academy and the growing international authority in the field of law and law enforcement.
Such recognition is the result of the Academy's systematic efforts aimed at implementing and supporting high international standards for the quality of education. The Academy actively participates in the global scientific community, demonstrating its commitment to the principles of openness, scientific exchange, and professional growth.
The 2026 ranking includes about 2,200 higher education institutions from 115 countries, which is 5% more than last year. The top positions of the ranking are traditionally occupied by Oxford University, Massachusetts Institute of Technology, Princeton, Cambridge, and Harvard Universities (UK and USA).
At the same time, over the past five years, the participation of universities from Asian countries in the ranking has significantly increased, with 60% of newly added universities belonging to this region. This testifies to the dynamic growth of the region's scientific and educational potential and its growing authority in the global academic space.