Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси сув ресурсларини асраш ташаббусларини қўллаб-қувватламоқда
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида экологик маданиятни ошириш ва сувдан тежамкор фойдаланишга қаратилган ташаббуслар изчил амалга оширилмоқда.
Хусусан, талабалар кенгаши ташаббуси билан Академия ходимлари ва талабалар иштирокида каналлар ҳамда сув ҳавзаларини тозалаш акциялари мунтазам ташкил этилмоқда. “Tashkent Ploggers” экологик ҳаракати билан ҳамкорликда плоггинг акциялари ўтказилиб, ёшларда табиатга масъулиятли муносабатни шакллантиришга ҳисса қўшилмоқда.
Академия ҳудудида ҳам сув ресурсларидан оқилона фойдаланишга эътибор қаратилган: талабалар турар жойларида тушунтириш суҳбатлари ўтказилади, ўқув ва маъмурий биноларда замонавий сув тежовчи жиҳозлар ўрнатилган.
Бу фаолият Академиянинг барқарор ривожланиш мақсадларига эришиш ҳамда экологик хавфсизлик соҳасидаги давлат сиёсатини амалга оширишга қўшаётган ҳиссасини ифода этади.

The Law Enforcement Academy supports initiatives aimed at preserving water resources
At the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, initiatives aimed at fostering environmental awareness and promoting careful water use are being consistently implemented.
On the initiative of the Academy’s student council, clean-up campaigns are carried out along canals and water bodies, including in cooperation with the public movement Tashkent Ploggers. These activities help prevent water pollution and cultivate in young people a sense of personal responsibility for the environment.
The Academy has also introduced measures for the rational use of water: awareness-raising meetings are held with students in dormitories, and water-saving devices have been installed in academic and administrative buildings.
The Academy’s efforts in this area reflect its commitment to contributing to the achievement of the sustainable development goals and the implementation of state policy in the field of environmental security.