Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида раҳбар кадрларни қайта тайёрлаш курсига қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2025/2026 ўқув йилида прокуратура органларида раҳбарлик лавозимларини эгаллаш мақсадида захирада турган кадрлар учун касбий қайта тайёрлаш курси учун қабул бошлангани маълум қилинади.
Мазкур танловда прокуратура органларида камида 5 йил иш стажига эга, юқори лавозимларга заҳирада турган қуйидаги ходимлар иштирок этиши мумкин:
Бош прокуратуранинг бошқарма ва бўлим бошлиқлари, уларнинг ўринбосарлари;
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бошлиғи ва ўринбосарлари ҳамда тармоқ раҳбарлари;
Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар, Тошкент шаҳар, Ўзбекистон Республикаси Ҳарбий ва Транспорт прокурорлари ҳамда уларнинг ўринбосарлари, соҳалар бўйича катта ёрдамчилар, вилоят прокуратуралари ва уларга тенглаштирилган прокуратураларнинг бўлим бошлиқлари ҳамда уларнинг ўринбосарлари;
Туман (шаҳар) прокурорлари ва уларга тенглаштирилган прокурорлар ҳамда уларнинг ўринбосарлари;
Бош прокуратура ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ва Мажбурий ижро бюросининг барча бўғиндаги бошқарма бошлиқлари ва уларнинг ўринбосарлари, бўлим бошлиқлари.
Танловда иштирок этмоқчи бўлган ходимлар жорий йил 30 октябрь кунига қадар тегишлича кадрлар тармоқларига мурожаат қилишлари мумкин.

The Law Enforcement Academy announces admission to the retraining course for managerial personnel
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan announces admission for the professional retraining course for personnel included in the reserve for managerial positions in the prosecution authorities for the 2025/2026 academic year.
The competition is open to employees who have at least five years of service in the prosecution authorities and are included in the personnel reserve for appointment to higher (managerial) positions, including:
-                Heads and deputy heads of departments and divisions of the General prosecutor’s office;
-                The head and deputy heads of the Law Enforcement Academy, as well as heads of its structural divisions;
-                Prosecutors of the Republic of Karakalpakstan, regions, the city of Tashkent, the Military and Transport Prosecutor’s offices of the Republic of Uzbekistan, and their deputies, senior sectoral assistants, heads of regional prosecution departments and equivalent offices, and their deputies;
-                District (city) prosecutors and equivalent prosecutors, as well as their deputies;
-                Heads and deputy heads of departments of all levels within the Department for combating economic crimes and the Bureau of compulsory enforcement under the General prosecutor’s office, as well as heads of divisions.
Employees wishing to participate in the selection for the professional retraining course may submit their applications through the relevant personnel departments by 30 October of the current year.