Киберхуқуқ соҳасида халқаро эксперт билан учрашув бўлиб ўтди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида кадрларнинг рақамли ҳуқуқ ва киберхавфсизлик соҳасидаги билим ва малакасини ошириш, ўқув жараёнига илғор хорижий тажрибани жорий этиш мақсадида халқаро ҳамкорлик фаолияти изчил йўлга қўйилган.
Шу доирада киберхуқуқ соҳасида халқаро эксперт, Покистонлик ҳуқуқшунос олим доктор Наим Аллоҳ Рақҳа билан амалий учрашув ўтказилди.
Учрашув давомида Академия талабалари ва тингловчилари билан ҳамкорликда қўшма дарс машғулотларини ташкил этиш, илмий тадқиқотлар олиб бориш, ўқув-методик адабиётлар тайёрлаш ҳамда халқаро нуфузли журналларда мақолалар чоп этиш бўйича ҳамкорлик йўналишлари муҳокама қилинди.
Ушбу мулоқот Академиянинг киберхуқуқ соҳасидаги таълимни ривожлантириш ва халқаро ҳамкорликни кенгайтириш йўлидаги навбатдаги амалий қадам бўлиб хизмат қилади.

A meeting was held with an international expert in the field of cyber law
At the Law Enforcement Academy, international cooperation has been consistently established to improve the knowledge and skills of personnel in the field of digital law and cybersecurity, and to introduce advanced foreign experience into the educational process.
Within this framework, a working meeting was held with Dr. Nayim Allah Raqha, an international expert in the field of cyber law and a Pakistani legal scholar.
During the meeting, areas of cooperation were discussed in organizing joint classes with students and students of the Academy, conducting scientific research, preparing educational and methodological literature, and publishing articles in prestigious international journals.
This dialogue will serve as another practical step towards the Academy's development of education in the field of cyber law and the expansion of international cooperation.