Ёш ҳуқуқшунослар билим ва заковат синовида беллашди
Беллашув Академия тингловчиларининг мантиқий ва танқидий фикрлаш қобилиятини ривожлантириш, тезкор қарор қабул қилиш кўникмасини мустаҳкамлаш, жамоада ишлаш маданиятини шакллантириш ҳамда уларнинг дунёқарашини кенгайтириш мақсадида ташкил этилди.
Интеллектуал ўйинда “Прокурорлик фаолияти”, “Тергов фаолияти”, “Коррупцияга қарши курашиш”, “Киберхавфсизликни ҳуқуқий таъминлаш” ва “Инсон ҳуқуқларига оид халқаро ҳуқуқ” йўналишларида таҳсил олаётган тингловчилар жамоалари иштирок этди.
Улар ҳуқуқ, сиёсат, тарих, маданият ва замонавий жараёнларга оид саволларга жавоб бериш орқали ўз билим ва тафаккур салоҳиятини намоён этдилар.
Ўйин жараёнида жамоалар ўртасида соғлом рақобат муҳити, фаоллик ва ўзаро ҳамжиҳатлик руҳи намоён бўлди. Тингловчиларнинг кенг дунёқараши, тезкор фикрлаши ва нутқ маданияти алоҳида эътироф этилди.
Тадбир якунида ғолиб жамоа ва фаол иштирокчилар Академия раҳбарияти томонидан даражали дипломлар билан тақдирланди.
“Заковат” интеллектуал ўйини тингловчилар ўртасида билим алмашиш, дўстона муҳитни мустаҳкамлаш ва интеллектуал салоҳиятни оширишга хизмат қилувчи самарали ташаббус сифатида баҳоланди.

Young legal scholars competed in the intellectual game “Zakovat”
An intellectual game titled “Zakovat” was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan among master’s degree students.
The event was aimed at developing participants’ logical and critical thinking, quick and well-reasoned decision-making skills, teamwork culture, as well as broadening their outlook and legal erudition.
Teams of students specializing in Prosecutorial Activity, Investigative Activity, Combating Corruption, Legal Support of Cybersecurity, and International Law in the Field of Human Rights took part in the competition.
Answering questions on law, politics, history, culture, and contemporary social processes, the participants demonstrated a high level of knowledge, erudition, and analytical thinking.
The game was held in an atmosphere of healthy competition, enthusiasm, and team spirit. The students displayed a broad outlook, quick thinking, and eloquence.
Based on the results of the intellectual contest, the winning team and distinguished participants were awarded diplomas and prizes.
The intellectual game “Zakovat” proved to be an effective initiative that promotes knowledge exchange, strengthens a friendly atmosphere, and contributes to the intellectual development of the Academy’s students.