Ёшлар – коррупцияга қарши курашиш ҳаракатининг етакчилари
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг Коррупцияга қарши курашиш илмий-таълим маркази томонидан Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг Тошкент ҳудудий ўқув марказида "Ёшлар – коррупцияга қарши курашиш ҳаракатининг етакчилари" мавзусида ўқув тренинги ташкил этилди.
Тадбирнинг асосий мақсади шахсий таркиб ва курсантларнинг коррупцияга қарши курашиш соҳасидаги билимларини ошириш, ҳалоллик маданиятини шакллантириш ҳамда ёшларда фаол фуқаролик позициясини мустаҳкамлашдан иборат бўлди.
Тренинг давомида иштирокчилар ёш авлоднинг ҳалоллик ва шаффофлик тамойилларини илгари суришдаги ўрни, коррупциявий ҳолатларнинг олдини олиш ва жамиятда унга нисбатан муросасизликни кучайтириш масалаларини муҳокама қилдилар.
Интерактив усулда ташкил этилган машғулотлар, савол-жавоб ва амалий мисоллар ёрдамида тингловчилар ўз билим ва кўникмаларини мустаҳкамладилар.
Мазкур ўқув тренинги ёшлар ўртасида ҳуқуқий маданиятни юксалтириш, ҳалоллик ва адолат қадриятларини мустаҳкамлаш ҳамда коррупцияга қарши курашишда фаол фуқаролик позициясини шакллантиришга хизмат қилади.

Youth - leaders of the anti-corruption movement
The Scientific and Educational Center for Combating Corruption of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan organized a training on the topic "Youth - Leaders of the Anti-Corruption Movement" at the Tashkent Regional Training Center of the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
The main goal of the event was to increase the knowledge of personnel and cadets in the field of combating corruption, form a culture of honesty, and strengthen an active civic position among young people.
During the training, participants discussed the role of the younger generation in promoting the principles of honesty and transparency, preventing corruption, and strengthening intolerance towards it in society.
With the help of interactively organized classes, questions and answers, and practical examples, the students consolidated their knowledge and skills.
This training will serve to raise legal awareness among young people, strengthen the values of honesty and justice, and form an active civic position in the fight against corruption.