Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси бакалавриати талабалари 2025 йил 30 октябрдан 13 ноябргача Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтаётган ЮНЕСКОнинг 43-Бош конференциясида иштирок этдилар.
Мазкур халқаро анжуман ЮНЕСКОга аъзо давлатлар, экспертлар ва ёш делегатларни жамлаб, таълим, фан, маданият ва инновациялар соҳасидаги долзарб масалаларни муҳокама қилишга қаратилган.
Академия талабаларининг мазкур конференциядаги иштироки уларнинг дунёқарашини кенгайтириш, глобал тафаккурни шакллантириш ҳамда Ўзбекистоннинг гуманитар соҳадаги халқаро ҳамкорлигини мустаҳкамлашга хизмат қилади.

Студенты Академии приняли участие в 43-й Генеральной конференции ЮНЕСКО
Студенты бакалавриата Правоохранительной академии Республики Узбекистан приняли участие в 43-й Генеральной конференции ЮНЕСКО, которая проходит с 30 октября по 13 ноября 2025 года в городе Самарканд
Международный форум объединяет представителей государств – членов ЮНЕСКО, экспертов и молодежных делегатов для обсуждения ключевых вопросов в области образования, науки, культуры и инноваций.
Участие студентов Академии в работе конференции способствует расширению их кругозора, формированию глобального мышления и пониманию роли Узбекистана в развитии международного сотрудничества в гуманитарной сфере.