Мустақил изланувчилар учун малака имтиҳони бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг мустақил изланувчилари махсус фанлар ва хорижий тил бўйича малака имтиҳони топширдилар.
Имтиҳон Академия, Жамоат хавфсизлиги университети, Ўзбекистон Республикаси Инсон ҳуқуқлари бўйича Миллий маркази, Ички ишлар вазирлиги Академияси, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги Адлия академияси, Тошкент давлат юридик университети ҳамда Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университети лингвист-мутахассисларининг етакчи олимлари иштирокида шакллантирилган комиссия томонидан ўтказилди.
Мустақил изланувчиларнинг махсус фанлар бўйича тайёргарлик даражасини ва хорижий тилни билиш кўникмаларини баҳолаш мақсадида мамлакатимизда амалга оширилаётган суд-ҳуқуқ ислоҳотлари, мавжуд илмий муаммолар ва уларнинг диссертация тадқиқотлари доирасидаги ечимларига оид саволларга жавоблар олинди.
Малака имтиҳонидан муваффақиятли ўтган изланувчиларга белгиланган намунадаги сертификатлар топширилди.

Состоялся квалификационный экзамен для самостоятельных соискателей
Самостоятельные соискатели Правоохранительной академии Республики Узбекистан прошли квалификационный экзамен по специальности и иностранному языку.
Экзамен был проведён комиссией, в состав которой вошли ведущие учёные Правоохранительной академии, Университета общественной безопасности, Национального центра по правам человека Республики Узбекистан, Академии Министерства внутренних дел, Академии правосудия Республики Узбекистан, Ташкентского государственного юридического университета, а также лингвисты Узбекского государственного университета мировых языков.
Для оценки уровня профессиональной подготовки соискателей и владения иностранным языком были заданы вопросы, касающиеся судебно-правовых реформ, реализуемых в нашей стране, актуальных научных проблем и путей их решения в рамках проводимых диссертационных исследований.