Академик декада доирасида “Заковат” интеллектуал ўйини ўтказилди
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ташкил топганининг уч йиллиги муносабати билан Академияда академик декада тадбирлари изчил давом этмоқда. Ушбу декада доирасида талабаларнинг илмий-салоҳияти ва интеллектуал фаоллигини оширишга қаратилган қатор маънавий-маърифий тадбирлар ташкил этилмоқда.
Шу каби тадбирлардан бири сифатида бакалавриат талабалари ва магистратура тингловчилари ўртасида “Заковат” интеллектуал ўйини ўтказилди. Мазкур тадбирда “Заковат” интеллектуал клубининг вакили Р.Бурхонов  махсус меҳмон сифатида иштирок этди.
Интеллектуал беллашувда жами 16 та жамоа фаол иштирок этиб, ўзининг билим даражаси, мантиқий фикрлаш қобилияти ва жамоавий ҳамкорлик кўникмаларини намойиш этди. Беллашув юқори руҳда, кураш ва билимга интилиш муҳитида ўтди.
Беллашув якунларига кўра, ғолиб жамоалар Академия раҳбарияти томонидан қимматбаҳо совғалар, дипломлар ва махсус кубок билан тақдирланди.
Академик декада доирасида ўтказилаётган бу каби тадбирлар талабаларнинг интеллектуал салоҳиятини ошириш, жамоавий ишлаш малакаларини мустаҳкамлаш ва фаол фуқаролик позициясини шакллантиришга хизмат қилади.

Интеллектуальная игра «Заковат» прошла в рамках Академической декады
В честь трехлетия основания Правоохранительной академии Республики Узбекистан в Академии продолжается серия мероприятий академической декады, направленных на развитие научного потенциала и вовлечение обучающихся в интеллектуальную и творческую деятельность.
Одним из ярких событий стала интеллектуальная игра «Заковат», проведенная среди студентов бакалавриата и слушателей магистратуры Академии. В качестве специального гостя в мероприятии принял участие представитель интеллектуального клуба «Заковат» Р.Бурхонов.
В интеллектуальной игре приняли участие 16 команд, продемонстрировавших высокий уровень эрудиции, логического мышления и командного взаимодействия. Игра прошла в насыщенной и динамичной атмосфере, поддерживая дух здоровой конкуренции и стремления к знаниям.
По итогам состязания команды-победители были награждены руководством Академии ценными подарками, дипломами и специальным кубком.
Мероприятия такого формата, проводимые в рамках академической декады, способствуют развитию интеллектуального потенциала обучающихся, укреплению их командных навыков и формированию активной гражданской позиции.