Академия ва ICITAP дастури ҳамкорликни ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилдилар
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида АҚШ Адлия вазирлиги ҳузуридаги Жиноятларни тергов қилиш бўйича ўқитиш ва техник ёрдам кўрсатиш халқаро дастури (ICITAP)нинг ҳуқуқни муҳофаза қилиш фаолияти масалалари бўйича атташеси С.Летик билан ишчи учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар ICITAP дастури билан ҳамкорликни янада мустаҳкамлаш, ўзаро алоқаларни сифат жиҳатидан янги босқичга олиб чиқиш ҳамда қўшма лойиҳалар ва ўқув дастурларини амалга ошириш масалаларини муҳокама қилдилар. Хусусан, амалиётга йўналтирилган таълимни ривожлантириш, замонавий ёндашувларни ўқув жараёнига жорий этиш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашув якунларига кўра, томонлар ҳамкорликни чуқурлаштиришга тайёр эканликларини билдириб, таклиф этилган ташаббусларни амалга ошириш бўйича аниқ қадамларни ишлаб чиқиш ва уларнинг амалий ижросини таъминлашга келишиб олдилар.

Академия и программа ICITAP обсудили перспективы развития сотрудничества
В Академии состоялась рабочая встреча с атташе по вопросам правоохранительной деятельности Международной программы по обучению и оказанию помощи в расследовании преступлений (ICITAP) Министерства юстиции США С.Летиком.
В ходе переговоров стороны обсудили текущее состояние и перспективы сотрудничества, уделив особое внимание расширению практико-ориентированного взаимодействия. Были рассмотрены возможности перехода к новому этапу партнерства, предусматривающему реализацию совместных проектов, направленных на повышение профессиональной подготовки кадров и внедрение современных подходов в правоохранительную деятельность.
По итогам встречи была подтверждена взаимная заинтересованность в дальнейшем углублении сотрудничества. Стороны договорились определить приоритетные направления взаимодействия, сформировать конкретный план совместных действий и обеспечить поэтапную реализацию достигнутых договоренностей.