“Фикрлар марафони”: талабалар иштирокида очиқ муҳокамалар
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Маҳаллани ривожлантириш ва жамиятни юксалтириш” йилида устувор йўналишлар бўйича ислоҳотлар дастурлари ҳамда “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини амалга ошириш бўйича Давлат дастури тўғрисидаги Фармон лойиҳасида белгиланган жамиятда коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантиришга қаратилган 89-мақсаднинг мазмун-моҳиятини кенг тарғиб қилиш мақсадида “Фикрлар марафони” ташкил этилди.
Тадбир давомида Академия профессор-ўқитувчилари ҳамда бакалавриат талабалари иштирокида Фармон лойиҳаси, шунингдек коррупциявий омилларни бартараф этиш тизимининг самарадорлигини ошириш ва жамиятда коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантиришга қаратилган чора-тадбирлар муҳокама қилинди.
Муҳокамалар жараёнида талабалар мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотларга бефарқ эмасликларини намоён этиб, коррупцияга қарши курашиш соҳасидаги таклиф ва мулоҳазаларини Норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳалари муҳокамаси портали (regulation.adliya.uz) орқали билдирдилар.

"Marathon of Thoughts": open discussion with students
A "Brainstorming Marathon" was organized at the Law Enforcement Academy in order to widely promote the essence and significance of the 89th Goal of the President of the Republic of Uzbekistan, aimed at forming an intolerant attitude towards corruption in society, defined in the draft Decree of the President of the Republic of Uzbekistan on reform programs in priority areas in the "Year of Mahalla Development and Enhancement of Society" and the State Program for the Implementation of the "Uzbekistan - 2030" Strategy.
During the event, with the participation of the Academy's faculty and undergraduate students, the draft Decree, as well as measures aimed at increasing the effectiveness of the system for eliminating corruption factors and forming an intolerant attitude towards corruption in society, were discussed.
During the discussions, the students showed that they are not indifferent to the reforms being carried out in our country and expressed their proposals and comments in the field of combating corruption through the portal for discussion of draft regulatory legal acts (regulation.adliya.uz).