“Фикрлар марафони”: талабалар иштирокида очиқ муҳокамалар
Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Маҳаллани ривожлантириш ва жамиятни юксалтириш” йилида устувор йўналишлар бўйича ислоҳотлар дастурлари ҳамда “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини амалга ошириш бўйича Давлат дастури тўғрисидаги Фармон лойиҳасида белгиланган жамиятда коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантиришга қаратилган 89-мақсаднинг мазмун-моҳиятини кенг тарғиб қилиш мақсадида “Фикрлар марафони” ташкил этилди.
Тадбир давомида Академия профессор-ўқитувчилари ҳамда бакалавриат талабалари иштирокида Фармон лойиҳаси, шунингдек коррупциявий омилларни бартараф этиш тизимининг самарадорлигини ошириш ва жамиятда коррупцияга нисбатан муросасиз муносабатни шакллантиришга қаратилган чора-тадбирлар муҳокама қилинди.
Муҳокамалар жараёнида талабалар мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотларга бефарқ эмасликларини намоён этиб, коррупцияга қарши курашиш соҳасидаги таклиф ва мулоҳазаларини Норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳалари муҳокамаси портали (regulation.adliya.uz) орқали билдирдилар.

«Марафон идей»: открытые дискуссии с участием студентов
В Правоохранительной академии состоялся «Марафон идей», посвященный широкому обсуждению среди студентов сути и содержания 89-й цели, обозначенной в проекте Указа Президента Республики Узбекистан «О Государственной программе по реализации Стратегии “Узбекистан – 2030” и программ реформ по приоритетным направлениям в Годом развития махалли и повышения благосостояния общества
», направленной на формирование в обществе нетерпимого отношения к коррупции.
В ходе мероприятия при участии профессорско-преподавательского состава Академии а также студентов бакалавриата обсуждены положения проекта Указа, вопросы повышения эффективности системы устранения коррупционных факторов и дальнейшего усиления мер по формированию в обществе нетерпимого отношения к коррупции в рамках 89-й цели Государственной программы.
Студенты продемонстрировали активную гражданскую позицию и причастность к проводимым в стране реформам, выразив свои предложения и замечания по мерам в сфере противодействия коррупции через Портал обсуждения проектов нормативно-правовых актов (regulation.adliya.uz).