Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида ходимларни нафақага кузатиш маросими бўлиб ўтди
13 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида прокуратура органлари, ҳуқуқни муҳофаза қилиш тизими ҳамда бошқа соҳаларда кўп йиллар давомида ҳалол ва фидокорона хизмат қилиб келган ходимларни нафақага кузатишга бағишланган тантанали маросим бўлиб ўтди.
Тадбирда Бош прокурор ўринбосари, Академия бошлиғи вазифасини вақтинча бажарувчи С.И.Самадов иштирок этди. У ўз сўзида нафақага чиқаётган ходимларнинг прокуратура органлари учун кадрлар тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малака ошириш жараёнига қўшган салмоқли ҳиссасини алоҳида эътироф этди. Шунингдек, уларнинг юксак касбий маҳорати, хизматга садоқати ва бой ҳаётий тажрибаси ёш авлод учун ибрат мактаби эканини таъкидлади.
Маросим давомида фахрийларга самимий миннатдорлик сўзлари билдирилиб, уларга соғлиқ-саломатлик, оилавий хотиржамлик ва фаровон ҳаёт тилаклари изҳор этилди.
Бундай тадбирлар хизмат қилган ходимларни эъзозлаш, касб нуфузини ошириш ҳамда авлодлар ворисийлигини мустаҳкамлашга хизмат қилади.

A farewell ceremony for employees to retirement took place at the Law Enforcement Academy
On February 13, a solemn ceremony was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan dedicated to the retirement of employees who have served honestly and selflessly for many years in the prosecutor's office, the law enforcement system, and other spheres.
The event was attended by the Deputy Prosecutor General, Acting Head of the Academy S.I. Samadov. In his speech, he especially noted the significant contribution of retired employees to the process of training, retraining, and advanced training of personnel for the prosecutor's office. He also noted that their high professional skills, dedication to service, and rich life experience serve as an example for the younger generation.
During the ceremony, words of sincere gratitude were expressed to the veterans, and wishes of good health, family well-being, and a prosperous life were expressed.
Such events serve to honor employees who have served, enhance the prestige of the profession, and strengthen the continuity of generations.