“Тўмарис издошлари”: Академияда талаба-қизлар ўртасида мусобақа ўтказилди
Мамлакатимизда ҳар ҳафтанинг пайшанба куни “Ёшлар куни” сифатида нишонланиши ҳамда 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида талаба-қизлар ўртасида “Тўмарис издошлари” шиори остида “Макаров пистолетини нотўлиқ қисмларга ажратиш ва йиғиш” бўйича мусобақа ўтказилди.
Мусобақа давомида иштирокчи қизлар тезкорлик, аниқлик, зийраклик ва қатъият каби фазилатларни намоён этдилар. Уларнинг чиқишлари Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг аёл ҳарбий хизматчилари ҳамда Академия ходимларидан иборат ҳакамлар ҳайъати томонидан машқни бажариш вақти асосида баҳоланди.
Беллашув якунларига кўра:
1-ўринни Тергов фаолияти” йўналиши 2-курс талабаси Зарипова Бону, 2-ўринни “Тергов фаолияти” йўналиши 1-курс талабаси; Қодирова Мунисабону, 3-ўринни “Прокурорлик фаолияти” йўналиши 2-курс талабаси Орынбаева Аксынгуль эгаллади.
Мусобақа кўтаринки ва дўстона руҳда ўтди. Ғолибалар диплом, медаль ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

«Последовательницы Тумарис»: в Академии прошло соревнование среди студенток
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан среди студенток прошло соревнование под девизом «Последовательницы Тумарис» по неполной разборке и сборке пистолета Макарова. Мероприятие приурочено к отмечаемому в нашей стране каждый четверг «Дню молодёжи» и Международному женскому дню – 8 марта.
В ходе соревнования участницы продемонстрировали быстроту, точность, находчивость и силу характера. Их выступления оценивала судейская коллегия, в состав которой вошли женщины-военнослужащие Национальной гвардии Республики Узбекистан и сотрудники Академии. Основным критерием оценки стало время выполнения упражнения.
По итогам соревнования:1 место заняла студентка 2 курса направления «Следственная деятельность» Зарипова Бону, 2 место заняла студентка 1 курса направления «Следственная деятельность» Кодирова Мунисабону, 3 место заняла студентка 2 курса направления «Прокурорская деятельность»Орынбаева Аксынгуль Баходировна,.
Соревнование прошло в дружеской и приподнятой атмосфере. Победительницы награждены дипломами, медалями и памятными подарками.