“Тўмарис издошлари”: Академияда талаба-қизлар ўртасида мусобақа ўтказилди
Мамлакатимизда ҳар ҳафтанинг пайшанба куни “Ёшлар куни” сифатида нишонланиши ҳамда 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида талаба-қизлар ўртасида “Тўмарис издошлари” шиори остида “Макаров пистолетини нотўлиқ қисмларга ажратиш ва йиғиш” бўйича мусобақа ўтказилди.
Мусобақа давомида иштирокчи қизлар тезкорлик, аниқлик, зийраклик ва қатъият каби фазилатларни намоён этдилар. Уларнинг чиқишлари Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардиясининг аёл ҳарбий хизматчилари ҳамда Академия ходимларидан иборат ҳакамлар ҳайъати томонидан машқни бажариш вақти асосида баҳоланди.
Беллашув якунларига кўра:
1-ўринни Тергов фаолияти” йўналиши 2-курс талабаси Зарипова Бону, 2-ўринни “Тергов фаолияти” йўналиши 1-курс талабаси; Қодирова Мунисабону, 3-ўринни “Прокурорлик фаолияти” йўналиши 2-курс талабаси Орынбаева Аксынгуль эгаллади.
Мусобақа кўтаринки ва дўстона руҳда ўтди. Ғолибалар диплом, медаль ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.

In connection with the fact that every Thursday in our country is celebrated as "Youth Day" and March 8 - International Women's Day, a competition was held at the Law Enforcement Academy among female students under the motto "Followers of Tomyris" on "Disassembling and Assembling Makarov Pistols."
During the competition, the female participants demonstrated such qualities as speed, accuracy, sharpness, and perseverance. Their performances were evaluated by a panel of judges consisting of female servicemen of the National Guard of the Republic of Uzbekistan and Academy staff based on the duration of the exercise.
Based on the results of the competition:
1st place was taken by Bonu Zaripova, a 2nd-year student in the "Investigative Activities" direction, 2nd place was taken by Bonu Zaripova, a 1st-year student in the "Investigative Activities" direction; Qodirova Munisabonu, 3rd place was taken by Orinbayeva Aksingul, a 2nd-year student in the "Prosecutorial Activities" direction.
The competition was held in an uplifting and friendly atmosphere. The winners were awarded diplomas, medals, and commemorative gifts.