Тошкент шаҳри Юнусобод туманида мамлакатимизда ўтказиб келинаётган “Ёшлар куни” доирасида ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари раҳбарияти иштирокида ёшлар билан очиқ мулоқот ўтказилди.
Учрашув тўғридан-тўғри мулоқот шаклида ташкил этилиб, унда ёшларни қизиқтираётган долзарб масалалар, таклиф ва ташаббуслар муҳокама қилинди.
Тадбир давомида ёшлар билан ишлаш, уларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар фаолиятини тушунтириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Шунингдек, учрашув доирасида Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясининг “Қалқон” жамоаси аъзолари ҳуқуқбузарликларни барвақт олдини олишдаги фаол иштироки ва амалий ёрдами учун ташаккурнома ва эсдалик совғалари билан тақдирландилар.
Мазкур тадбир ёшлар билан очиқ мулоқотни кучайтириш, уларнинг муаммоларини ўрганиш ва давлат органлари билан ҳамкорликни мустаҳкамлашга хизмат қилди.

An open dialogue with young people was held in the Yunusabad district of Tashkent with the participation of the leadership of law enforcement agencies within the framework of the "Youth Day" being held in our country.
The meeting was held in the form of a direct dialogue, during which topical issues, proposals, and initiatives of interest to young people were discussed.
During the event, special attention was paid to working with youth, increasing their legal literacy, and explaining the activities of law enforcement agencies.
Also, during the meeting, members of the "Qalqon" team of the Law Enforcement Academy were awarded certificates of appreciation and commemorative gifts for their active participation and practical assistance in the early prevention of offenses.
This event served to strengthen an open dialogue with young people, study their problems, and strengthen cooperation with government bodies.