2026 йил 5 май куни соат 10:00 да Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган «Юридик фан ва ҳуқуқни қўллаш амалиётининг долзарб масалалари» мавзусида республика илмий-амалий конференцияси бўлиб ўтади.
Мазкур конференцияда Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Инновацион ривожланиш агентлиги, Тошкент давлат юридик университети, Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Ички ишлар вазирлиги академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти, Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси Давлат ва ҳуқуқ институти ҳамда бошқа юридик таълим муассасаларининг профессор-ўқитувчилари ва ёш олимлари иштирок этиши кутилмоқда.

5 мая 2026 года в 10:00 в Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится республиканская научно-практическая конференция на тему «Актуальные вопросы юридической науки и правоприменительной практики», традиционно проводимая на ежегодной основе.
В конференции ожидается участие представителей Агентства инновационного развития при Министерстве высшего образования, науки и инноваций, Ташкентского государственного юридического университета, Академии правосудия Республики Узбекистан, Национального центра Республики Узбекистан по правам человека, Академии Министерства внутренних дел, Университета общественной безопасности, Института переподготовки и повышения квалификации юридических кадров при Министерстве юстиции Республики Узбекистан, Института государства и права Академии наук Республики Узбекистан, а также профессорско-преподавательского состава и молодых ученых других юридических образовательных учреждений.