2026 йил 5 май куни соат 10:00 да Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган «Юридик фан ва ҳуқуқни қўллаш амалиётининг долзарб масалалари» мавзусида республика илмий-амалий конференцияси бўлиб ўтади.
Мазкур конференцияда Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Инновацион ривожланиш агентлиги, Тошкент давлат юридик университети, Ўзбекистон Республикаси Одил судлов академияси, Инсон ҳуқуқлари бўйича Ўзбекистон Республикаси Миллий маркази, Ички ишлар вазирлиги академияси, Жамоат хавфсизлиги университети, Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги Юридик кадрларни қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш институти, Ўзбекистон Республикаси Фанлар академияси Давлат ва ҳуқуқ институти ҳамда бошқа юридик таълим муассасаларининг профессор-ўқитувчилари ва ёш олимлари иштирок этиши кутилмоқда.

Republican Scientific and Practical Conference ANNOUNCEMENT
On May 5, 2026, at 10:00 AM, the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan will host the traditional republican scientific-practical conference "Current Issues of Legal Science and Law Enforcement Practice."
The conference is expected to be attended by professors and young scientists of the Agency for Innovative Development under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, Tashkent State University of Law, the Academy of Justice of the Republic of Uzbekistan, the National Center of the Republic of Uzbekistan for Human Rights, the Academy of the Ministry of Internal Affairs, the University of Public Security, the Institute for Retraining and Advanced Training of Legal Personnel under the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan, the Institute of the History of State and Law of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan and other legal educational institutions.
The event will be held in the academic building of the Academy, located in Yunusabad district.
Following the conference, it is planned to publish a collection of scientific articles and abstracts.