СПбПУнинг Юриспруденция ва суд-техник экспертизаси Олий мактаби раҳбариятининг ташрифи
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида “Буюк Пётр номидаги Санкт-Петербург политехника университети” Федерал давлат автоном олий таълим муассасасининг Юриспруденция ва суд-техник экспертизаси Олий мактаби директори Д.А.Мохоров бошчилигидаги вакиллар билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида иштирокчилар биргаликда илмий нашрлар тайёрлаш, конференциялар, семинарлар ва тадқиқотлар ўтказиш ҳамда ўқитувчиларнинг стажировкаларини ташкил этиш соҳасида ҳамкорлик ўрнатиш истиқболлари ва имкониятларини муҳокама қилдилар.
Прокуратура органлари ҳодимларини касбий тайёрлаш тизимига инновацион методлар ва технологияларни тадбиқ этиш ва “ProАcademy” ахборот-таълим порталини жорий қилиш бўйича эришилган ютуқлар меҳмонларда алоҳида қизиқиш уйғотди.
Учрашув якунида Бош прокуратура Академияси ҳамда Юриспруденция ва суд-техник экспертизаси Олий мактаби ўртасида ўзаро келишув Меморандумини имзолаш масаласини ишлаб чиқишга келишиб олинди.

Визит руководства Высшей школы юриспруденции и судебно-технической экспертизы СПбПУ
В Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоялась встреча с представителями Высшей школы юриспруденции и судебно-технической экспертизы Федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования «Санкт-Петербургский политехнический университет Петра Великого» во главе с директором Д.А.Мохоровым.
В ходе встречи участники обсудили перспективы и возможности установления сотрудничества в области подготовки совместных научных публикаций, проведения конференций, семинаров, исследований и организации стажировок преподавателей.
Особый интерес гостей вызвали достигнутые результаты по внедрению инновационных методов и технологий обучения в систему профессиональной подготовки сотрудников органов прокуратуры, в том числе запуск информационно-образовательного портала «ProАcademy».
По итогам встречи достигнута договоренность о проработке вопроса подписания Меморандума о сотрудничестве между Академией Генеральной прокуратуры и Высшей школой юриспруденции и судебно-технической экспертизы.