“Бўлажак прокурорлар клуби” аъзоларини ўқитиш ташкил этилди
2018 йил 19 январдан бошлаб Бош прокуратура Академиясида “Бўлажак прокурорлар клуби” аъзолари учун биринчи маротаба “Прокуратура органлари фаолиятининг асослари” мавзусида ўқув курслари ташкил этилди.
Мазкур курслар ҳар ҳафтада бир марта жорий йилнинг июнь ойига қадар давом этади. Курс дастури тўртта ўқув блокларини ўз ичига олган бўлиб, унда прокуратура органлари фаолиятини ташкиллаштириш, қонунлар ижроси устидан назорат, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси ва жиноятчиликка қарши курашиш, судларда прокурор ваколатини таъминлаш йўналишлари бўйича бошланғич кўникмаларни шакллантириш кўзда тутилган.
Прокуратура органлари фаолиятининг умумий асосларини ўрганишга йўналтирилган ушбу курслар давомида муаммоли маърузалар, вазиятли тренинглар, гуруҳ лойиҳалари, кейс, дебат каби интерфаол ўқитиш шакллари ва методларидан фойдаланилади.

Обучение членов «Клуба будущих прокуроров»
19 января 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры впервые начаты учебные курсы для членов «Клуба будущих прокуроров» на тему «Основы деятельности органов прокуратуры».
Данные курсы организованы в форме еженедельных занятий в период до июня текущего года. Программа курса, состоящая из четырех блоков обучения, предполагает формирование базовых навыков по направлениям организации деятельности органов прокуратуры, надзора за исполнением законодательства, профилактики правонарушений и предупреждения преступлений, обеспечения полномочий прокуроров в судах.
В ходе курсов, направленных на изучение основ деятельности органов прокуратуры, используются такие интерактивные формы и методы обучения как проблемные лекции, ситуационные тренинги, групповые проекты, кейсы и дебаты.