Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида бакалавриатнинг “Тергов фаолияти” таълим йўналиши 3-босқич талабалари учун маънавий-маърифий учрашув ташкил этилди.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирлиги ҳузуридаги Маданиятшунослик ва номоддий маданий мерос илмий-тадқиқот институти директори Ботиржон Эргашев иштирок этди.
Учрашув давомида ёшларда Ватанга муҳаббат ва садоқат туйғуларини мустаҳкамлаш, миллий қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш, маънавий камолотни юксалтириш ҳамда ҳуқуқий онг ва маданий савияни ривожлантириш масалалари хусусида фикр алмашилди.
Шунингдек, келажакда ҳуқуқни муҳофаза қилиш органларида фаолият юритадиган мутахассислар учун чуқур билим, юксак маънавият, касбий масъулият ва доимий ўз устида ишлаш муҳим аҳамият касб этиши таъкидланди.
Тадбир давомида талабалар ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олдилар ҳамда миллий меросни асраб-авайлаш, маънавий қадриятларни келгуси авлодларга етказиш борасида фикр-мулоҳазалар билдирдилар.
Бундай учрашувлар ёшларни миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялаш, уларнинг маънавий дунёқараши ва фуқаролик позициясини мустаҳкамлашга хизмат қилмоқда.

Issues of national values and patriotism in the education of youth were discussed
A spiritual and educational meeting was organized at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for 3rd-year undergraduate students majoring in "Investigative Activity."
The event was attended by Botirjon Ergashev, Director of the Research Institute of Cultural Studies and Intangible Cultural Heritage under the Ministry of Culture of the Republic of Uzbekistan.
During the meeting, an exchange of views took place on strengthening the feelings of love and devotion to the Motherland among young people, educating them in the spirit of respect for national values, increasing spiritual maturity, and developing legal awareness and cultural level.
It was also emphasized that for future law enforcement specialists, deep knowledge, high spirituality, professional responsibility, and constant self-improvement are of great importance.
During the event, students received answers to their questions and expressed their opinions on preserving national heritage and passing spiritual values on to future generations.
Such meetings serve to educate young people in the spirit of respect for national and universal values, strengthening their spiritual outlook and civic position.